Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Strefie Gazy. Zgineło już 631 Palestyńczyków i 27 Izraelczyków

0
Podziel się

Do tej pory w Gazie zginęło 27 izraelskich żołnierzy, większość w ciągu ostatnich czterech dni.

Wojna w Strefie Gazy. Zgineło już 631 Palestyńczyków i 27 Izraelczyków
(PAP/EPA)
bEifRhsl

Codziennie tłumy ludzi przychodzą na pogrzeby kolejnych żołnierzy, zabitych w czasie operacji w Strefie Gazy. Większość zginęła w ciągu ostatnich czterech dni.
Jak informuje z izraelskiego miasta Aszkelon przy granicy z Gazą specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, każdy pogrzeb żołnierza to nie tylko przerażająco smutna chwila, ale także demonstracja solidarności Izraelczyków. Na pogrzeby przychodzą nie tylko rodziny ofiar, ale także okoliczni mieszkańcy. Wielu z nich przynosi izraelskie flagi. Na pytania dziennikarzy o sens wojny mówią, że mimo strat, armia musi doprowadzić operację do końca.

W szpitalach przy rannych żołnierzach cały czas dyżurują rodziny. Francuska Żydówka Nelly Ben Naim, gdy dowiedziała się, że jej syn Gabriel został ranny, natychmiast przyleciała do Izraela z Francji. _ Kiedy usłyszałam, że zginęło 13 żołnierzy, miałam złe przeczucia. Wkrótce potem zadzwonili do mnie z ambasady. Spakowałam się w 5 minut _ - opowiada kobieta.

Obecna wojna w Gazie już teraz jest najtrudniejszą izraelską operacją w palestyńskiej enklawie. W 2009 roku w operacji _ Płynny ołów _ zginęło 11 żołnierzy, a w 2012 w operacji _ Filar Obrony _ dwóch żołnierzy. Teraz Izrael stracił już 27 żołnierzy i jest niemal pewne, że liczba ofiar jeszcze wzrośnie.

bEifRhsn

Po stronie palestyńskiej, wojna kosztowała już życie 631 osób. Liczbę rannych Palestyńczyków szacuje się na ponad 4 tysiące.

Czytaj więcej w Money.pl
Strefa Gazy to sterta gruzu. Grozi jej upadek Izraelskie bombardowania niszczą nie tylko domy mieszkalne, ale również podstawową infrastrukturę, bez której Strefie Gazy grozi pogłębienie się i tak permanentnego kryzysu.
ONZ o sytuacji w Gazie. To tragedia! Jeśli konflikt się przedłuży, ONZ straci zdolność do pomocy kilkudziesięciu tysiącom ludzi, którzy zostali zmuszeni do opuszczenia swoich domów.
bEifRhsO
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)