Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w strefie gazy
26.09.2014 22:59

Wojna w Strefie Gazy. "Zbrodnie Izraela nie pozostaną bezkarne"

Tak prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oświadczył na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wikimedia.org)

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oświadczył na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że _ nie pozwoli, by zbrodnie wojenne Izraela w Strefie Gazy pozostały bezkarne _.

_ - W imieniu Palestyny oświadczam, że nie zapomnimy i nie przebaczymy, ani też nie pozwolimy, aby zbrodniarze wojenni uszli kary _ - oświadczył Abbas w przemówieniu wygłoszonym w ONZ.

_ - Wierzymy, oczekujemy, że tym razem nikt nie spróbuje pomóc okupantom w próbach uniknięcia rozliczenia za ich zbrodnie _ - dodał palestyński prezydent.

_ - Władze okupacyjne - według niego - wydając wojnę Gazie, postanowiły rzucić wyzwanie całemu światu; ich czołgi i rakiety zabiły brutalnie we własnych domach i szkołach tysiące dzieci, kobiet i mężczyzn. W istocie rzeczy zniszczyły ich nadzieje na pokój _.

Abbas powiedział, że 50-dniowy kryzys, w czasie którego śmierć poniosło 2100 Palestyńczyków i 67 Izraelczyków, był _ trzecią wojną _ wytoczoną Gazie przez _ okupacyjne rasistowskie państwo _.

Nawiązując do negocjacji palestyńsko-izraelskich prowadzonych pod egidą Egiptu, prezydent Abbas podkreślił, że po to, _ aby uniknąć ponownego powtórzenia się cyklu wojna-okupacja-odbudowa-wojna _, niezbędne jest zrozumienie, iż bez niepodległości Palestyny _ cierpienia Gazy nie ustaną _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozłam w Autonomii Palestyńskiej? Oskarżają... Groźby Abbasa zakończenia współpracy z Hamasem są oszustwem, niszczą pojednanie i realizują życzenia Amerykanów i Izraelczyków.
"Nie będziemy tolerować nawet śladu ognia" Netanjahu spotkał się z surową krytyką swych przeciwników za zawarcie porozumienia w sprawie zawieszenia broni.
Sprawdź, jaki jest bilans konfliktu w Gazie Od wczorajszego wieczora w Gazie obowiązuje bezterminowe zawieszenie broni, a strony mają niebawem usiąść do dalszych negocjacji.
Tagi: wojna w strefie gazy, izrael, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz