Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Strefie Gazy. "Zbrodnie Izraela nie pozostaną bezkarne"

0
Podziel się:

Tak prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oświadczył na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Wojna w Strefie Gazy. "Zbrodnie Izraela nie pozostaną bezkarne"
(wikimedia.org)

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas oświadczył na posiedzeniu Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że _ nie pozwoli, by zbrodnie wojenne Izraela w Strefie Gazy pozostały bezkarne _.

_ - W imieniu Palestyny oświadczam, że nie zapomnimy i nie przebaczymy, ani też nie pozwolimy, aby zbrodniarze wojenni uszli kary _ - oświadczył Abbas w przemówieniu wygłoszonym w ONZ.

_ - Wierzymy, oczekujemy, że tym razem nikt nie spróbuje pomóc okupantom w próbach uniknięcia rozliczenia za ich zbrodnie _ - dodał palestyński prezydent.

_ - Władze okupacyjne - według niego - wydając wojnę Gazie, postanowiły rzucić wyzwanie całemu światu; ich czołgi i rakiety zabiły brutalnie we własnych domach i szkołach tysiące dzieci, kobiet i mężczyzn. W istocie rzeczy zniszczyły ich nadzieje na pokój _.

Abbas powiedział, że 50-dniowy kryzys, w czasie którego śmierć poniosło 2100 Palestyńczyków i 67 Izraelczyków, był _ trzecią wojną _ wytoczoną Gazie przez _ okupacyjne rasistowskie państwo _.

Nawiązując do negocjacji palestyńsko-izraelskich prowadzonych pod egidą Egiptu, prezydent Abbas podkreślił, że po to, _ aby uniknąć ponownego powtórzenia się cyklu wojna-okupacja-odbudowa-wojna _, niezbędne jest zrozumienie, iż bez niepodległości Palestyny _ cierpienia Gazy nie ustaną _.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozłam w Autonomii Palestyńskiej? Oskarżają... Groźby Abbasa zakończenia współpracy z Hamasem są oszustwem, niszczą pojednanie i realizują życzenia Amerykanów i Izraelczyków.
"Nie będziemy tolerować nawet śladu ognia" Netanjahu spotkał się z surową krytyką swych przeciwników za zawarcie porozumienia w sprawie zawieszenia broni.
Sprawdź, jaki jest bilans konfliktu w Gazie Od wczorajszego wieczora w Gazie obowiązuje bezterminowe zawieszenie broni, a strony mają niebawem usiąść do dalszych negocjacji.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)