Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt w strefie gazy
08.08.2014 07:10

Wojna w Strefie Gazy. W Izraelu spadły kolejne pociski, Hamas nie przyznaje się

W Kairze z pomocą mediatorów wciąż trwają izraelsko-palestyńskie negocjacje, mające na celu ogłoszenie dłuższego zawieszenia broni.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Dwie rakiety, wystrzelone ze Strefy Gazy, spadły dzisiaj rano na Izrael, na kilka godzin przed wygaśnięciem ogłoszonego na początku tygodnia zawieszenia broni. Hamas nie przyznaje się do ataku.
Aktualizacja 07:54

Wkrótce po zakończeniu trzydniowego zawieszenia broni w Strefie Gazy izraelski system obrony przeciwrakietowej Żelazna Kopuła przechwycił w piątek nad miastem Aszkelon na południu kraju palestyński pocisk rakietowy - poinformowało wojsko i lokalne władze.

Armia Izraela oświadczyła, że palestyńscy bojownicy wystrzelili z terytorium Strefy Gazy co najmniej pięć pocisków rakietowych, z których jeden został zniszczony przez Żelazną Kopułę, a kolejny spadł na otwartej przestrzeni; brak informacji o trzech pozostałych pociskach.

Według władz ostrzał nie spowodował żadnych ofiar, ani zniszczeń; Izrael na razie nie odpowiedział na palestyński atak.

##Koniec rozejmu

O godzinie 7 czasu polskiego zakończyło się dzisiaj trzydniowe zawieszenie broni w Strefie Gazy zawarte między Izraelem i Palestyńczykami. Wcześniej radykalne ugrupowanie Hamas zapowiedziało, że nie zgadza się na przedłużenie rozejmu.

##Już bombardują?

Jak poinformowała izraelska armia, pociski spadły na otwartą przestrzeń w południowej części kraju i nie spowodowały żadnych ofiar. Nikt nie przyznał się do ataku.

Według AP wystrzelenie rakiet po raz kolejny grozi eskalacją trwających od miesiąca walk, w których życie straciło 1900 Palestyńczyków i 67 Izraelczyków.

W Kairze z pomocą mediatorów odbywają się izraelsko-palestyńskie negocjacje, mające na celu ogłoszenie dłuższego zawieszenia broni.

Rządzący w Strefie Gazy radykalny ruch Hamas warunkuje wstrzymanie ognia zdjęciem blokady z rejonu, w tym otwarcie portu w Gazie. Izrael podkreśla, że najpierw muszą rozbroić się wszystkie bojówki. Żadna ze stron nie zgadza się na warunki drugiej.

Palestyńskie radykalne ugrupowanie Hamas nie przyznało się do wystrzelenia pocisków rakietowych. Do ataku doszło na kilka godzin przed końcem trzydniowego zawieszenia broni w Strefie Gazy.

Zobacz, jak izraelska armia wycofywała się ze Strefy Gazy

Czytaj więcej w Money.pl
Nie ma rozejmu! Hamas znów atakuje Po 12-godzinnej przerwie w stronę Izraela wystrzelono z Gazy co najmniej trzy rakiety.
"Izrael ma prawo bronić się przed Hamasem" Amerykański prezydent uważa jednak, że należy skoncentrować się na zawieszeniu broni. Departament Stanu USA ostrzega obywateli kraju, przed podróżami do Izraela i Strefy Gazy.
"Niemcy są kierowniczą siłą w Europie" - To oczywiste. Niemcy jako naród, który jest kierowniczą siłą polityczną w Europie, musi przejąć decydującą rolę w konflikcie w Strefie Gazy - powiedział minister spraw zagranicznych Izraela.
Tagi: konflikt w strefie gazy, wojna w strefie gazy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz