Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Strefie Gazy. Dziecko i kobieta zginęły w izraelskim ataku

0
Podziel się

Do zbrojnych incydentów doszło mimo obowiązującego wówczas 24-godzinnego zawieszenia broni, które miało wygasnąć dopiero o godz. 23 czasu polskiego.

Wojna w Strefie Gazy. Dziecko i kobieta zginęły w izraelskim ataku
(PAP/EPA)
bEifjHWt

Dwuletnia dziewczynka oraz kobieta zginęły w pierwszym izraelskim ataku w Strefie Gazy, odkąd praktycznie przestało obowiązywać tymczasowe zawieszenie broni na tym palestyńskim terytorium - podała palestyńska służba zdrowia.

Strona palestyńska poinformowała, że od czasu naruszenia rozejmu Izrael przeprowadził 35 ataków z powietrza; jeden z pocisków trafił położony w Gazie dom, w którym przebywały kobieta i dziecko.

Wcześniej izraelskie wojsko podało, że z Gazy zostały wystrzelone trzy rakiety, które spadły w pobliżu miasta Beer Szewa na południu Izraela, nie powodując ofiar. W odpowiedzi przeprowadzono kilka odwetowych ataków z powietrza na _ pozycje terrorystów _.

bEifjHWv

Do zbrojnych incydentów doszło mimo obowiązującego wówczas 24-godzinnego zawieszenia broni, które miało wygasnąć dopiero o godz. 23 czasu polskiego.

O złamanie rozejmu Izrael oskarżył palestyński ruch Hamas, ten jednak nie przyznał się do przeprowadzenia ostrzału.

W odpowiedzi na ataki ze Strefy Gazy premier Izraela Benjamin Netanjahu nakazał izraelskim negocjatorom uczestniczącym w rozmowach w Kairze, by powrócili do kraju. Rozmowy miały na celu wypracowanie stałego zawieszenia broni, które zakończyłoby trwający od 8 lipca konflikt.

Od rozpoczęcia izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło według źródeł palestyńskich ponad 2 tys. Palestyńczyków, w tym wiele kobiet i dzieci, a ponad 10 tys. zostało rannych. Po stronie Izraela śmierć poniosło 67 osób, w tym 64 żołnierzy, z których pięciu zginęło na skutek przypadkowego ostrzału własnej armii.

bEifjHWB
Czytaj więcej w Money.pl
Przez atak rakietowy zerwali negocjacje W Kairze toczyły się negocjacje ze stroną palestyńską, mające na celu wypracowanie porozumienia o stałym zawieszeniu broni, które zakończyłoby trwający od 8 lipca konflikt w Strefie Gazy.
Hamas nie chce rozejmu "To drugi i ostatni" Egipscy mediatorzy polecili obu stronom przygotować się _ na bardzo długą sesję negocjacji. _
Rozejm w Strefie Gazy oficjalnie przedłużony W Kairze toczą się pośrednie, przy mediacji Egiptu, negocjacje między Palestyńczykami i Izraelczykami, których celem jest uzgodnienie trwałego zawieszenia broni w Strefie Gazy.
bEifjHWW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)