Notowania

mali
05.02.2013 09:37

Wojna w Mali. Polska wyśle wojsko

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu. Czy naprawdę jesteśmy tam potrzebni?

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/STR)

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego pozytywnie zaopiniowało wniosek o wysłanie polskich żołnierzy do Mali. Decyzja czeka na podpis prezydenta, ale, jak zapewnił Stanisław Koziej, jest to tylko formalność. Żołnierze pojadą do Mali najprawdopodobniej w pod koniec lutego.

Priorytetem dla polskiego kontyngentu będzie szkolenie malijskich żołnierzy - mówił w radiowej Trójce generał Stanisław Koziej.

- _ Tam są przewidziane co najmniej trzy rodzaje zadań szkoleniowych. Pierwsze to szkolenie logistyków malijskich, drugie to szkolenie saperów malijskich w rozminowywaniu. Trzecia ewentualność to szkolenie także wojsk specjalnych malijskich. Priorytetowo traktujemy te dwa pierwsze zadania - _ powiedział Koziej.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI STANISŁAWA KOZIEJA:

W Mali trwa interwencja wojsk francuskich, które wspomagają armię malijską w walce z islamistami. Ofensywa wojsk rządowych, wspieranych przez Francuzów pozwoliła odzyskać kontrolę nad większością terytorium Mali. Radykałowie islamscy zostali zepchnięci na północ kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Polska na kolejnej wojnie? Tym razem... Radosław Sikorski: _ Polska może wziąć udział w misji wojsk Unii Europejskiej w Mali, przeciwko islamistom _.
Przełom w polskiej misji w Afganistanie To będzie bardzo ważny rok dla polskiej armii.
"Hollande ściął drzewo, ale trzeba je wyrwać" -_ Francja nie zakończyła jeszcze operacji w Mali, ale wkrótce pałeczkę przejmą kraje afrykańskie _- oświadczył Francois Hollande.
Tagi: mali, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz