Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
libia po wojnie
11.03.2013 21:53

Wojna w Libii. Koptowie spalili libijską flagę

Grupa około 100 osób protestowała pod ambasadą Libii w Kairze i spaliła flagę tego kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Marcilhacy Cyril/ABACA/EAST NEWS)

Grupa około 100 osób protestowała pod ambasadą Libii w Kairze i spaliła flagę tego kraju. Protestowali oni przeciw śmierci egipskiego chrześcijanina, Kopta, który zmarł w libijskim więzieniu. Był tamprzetrzymywany jako podejrzany o nawracanie na swoją wiarę.

Egipskie MSZ podało, że Ezat Atallah najprawdopodobniej zmarł z przyczyn naturalnych, jednak zdaniem protestujących do jego śmierci przyczyniły się złe warunki panujące w więzieniu oraz złe traktowanie.

_ - Mordowanie Koptów jest wbrew prawu _ - krzyczał pod libijską ambasadą tłum złożony głównie z koptyjskich chrześcijan. Część z nich zawiesiła flagę Egiptu na bramie placówki.

W więzieniu w Bengazi, na północy Libii, od połowy lutego przebywa czterech obcokrajowców podejrzanych o krzewienie swojej wiary, niedopuszczalne w islamie, oraz szpiegostwo. Są to: Egipcjanin, obywatele RPA i Korei Płd. oraz Saudyjczyk z amerykańskim paszportem.

Są oni przetrzymywani przez radykalne islamskie bojówki, jedne z wielu, które po zakończeniu wojny domowej w Libii w 2011 roku odmówiły złożenia broni i podporządkowania się nowym władzom centralnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Arabska rewolucja poniosła porażkę? "Jesteśmy bezradni" _ - To nauczka, że dyktatorzy powinni być obalani w bardzo przemyślany sposób - _mówi Money.pl włoska senator Emma Bonino.
W Egipcie myślą, czy pożyczać od nich pieniądze Egipt studiuje ofertę kredytu pomostowego od Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
Porwali dyrektora firmy naftowej. Po co? Dwoje obywateli brytyjskich zostało dziś porwanych, ale wkrótce potem zwolnionych w Egipcie. Do porwania doszło na Synaju, a jego sprawcami byli miejscowi Beduini.
Tagi: libia po wojnie, libia, egipt, chrześcijaństwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz