Notowania

sytuacja w egipcie
23.01.2014 08:58

Wojna w Egipcie. Zamaskowani napastnicy zabili pięciu policjantów

Od odsunięcia Mursiego od władzy policjanci i żołnierze zabili podczas demonstracji ponad 1000 zwolenników obalonego islamistycznego prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Apaimages/Polaris/East News)

Mężczyźni podjechali na dwóch motocyklach pod posterunek i otworzyli ogień do znajdujących się tam funkcjonariuszy. Jak poinformował resort spraw wewnętrznych Egiptu, do ataku doszło w mieście Bani Suwajf, położonym około 100 km na południe od stolicy kraju.

Od obalenia przez armię w lipcu 2013 roku islamistycznego prezydenta Mohammeda Mursiego w Egipcie wzrosła liczba zamachów bombowych i innych ataków wymierzonych w siły bezpieczeństwa. Jak ocenia agencja AP, do najbardziej spektakularnych akcji terrorystycznych należała nieudana próba zabicia szefa MSW Mohammeda Ibrahima w dzielnicy Kairu, Nasr City.

Od odsunięcia Mursiego od władzy policjanci i żołnierze zabili podczas demonstracji ponad 1000 zwolenników obalonego islamistycznego prezydenta.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyrok za antyprezydenckie demonstracje Aktywiści usłyszeli wyrok trzech lat więzienia.
Jedna ze spraw przeciwko Mubarakowi wraca do prokuratury W odrębnym procesie karnym Mubarak został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności.
Egipt otwiera granice z Palestyną. Po co? W Strefie Gazy, jednym z najgęściej zaludnionych terytoriów świata, na 367 kilometrach kwadratowych mieszka 1,6 miliona Palestyńczyków.
Tagi: sytuacja w egipcie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz