Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Afganistanie. Zginął kolejny polski żołnierz

W trakcie operacji doszło do intensywnej wymiany ognia w wyniku czego poszkodowanych zostało kilku polskich żołnierzy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

*Podczas wykonywania nocnych zadań w ramach operacji antyterrorystycznej doszło do ataku na polskich żołnierzy. W wyniku odniesionych ran śmierć poniósł kapitan Krzysztof Woźniak - poinformowały Służby Specjalne. *

Do zdarzenia doszło w prowincji Ghazni. Polscy komandosi wspierali kolejną akcję funkcjonariuszy afgańskich służb bezpieczeństwa (National Department of Security, NDS) mającą na celu zatrzymanie osób poszukiwanych za prowadzenie działalności terrorystycznej.

Operacja była zabezpieczana przez śmigłowce, pojazdy opancerzone oraz żołnierzy Polskich Sił Zadaniowych. Jej przeprowadzenie poprzedziły gruntowne działania planistyczne oraz rozpoznawcze z udziałem personelu Służby Kontrwywiadu Wojskowego (SKW).

W trakcie operacji doszło do intensywnej wymiany ognia w wyniku czego poszkodowanych zostało kilku polskich żołnierzy, w tym jeden ciężko. Na miejscu zdarzenia udzielono natychmiastowej pomocy medycznej, wezwano niezwłocznie śmigłowce ewakuacji medycznej (MEDEVAC). Kapitan Woźniak został przetransportowany do polskiego szpitala w bazie Ghazni.

Niestety, pomimo udzielenia natychmiastowej pomocy lekarzom nie udało się uratować mu życia. Życiu i zdrowiu pozostałych żołnierzy, poszkodowanych w czasie akcji nie zagraża poważne niebezpieczeństwo. W wyniku operacji zatrzymano wytypowanych terrorystów, a także ujęto dwie kolejne osoby poszukiwane przez afgańskie siły bezpieczeństwa.

Kapitan Krzysztof Woźniak miał 36 lat, był żonaty, miał trójkę dzieci. Służbę wojskową pełnił od 1996 roku, w tym kilkukrotnie poza granicami państwa. Był doświadczonym żołnierzem, w Afganistanie służył po raz czwarty.

Rodzina żołnierza została powiadomiona o tym tragicznym zdarzeniu - informują Służby Specjalne.

Czytaj więcej w Menstream.pl
Pięć lat udawał terrorystę Antonio Salas przeszedł na islam, obrzezał się i wymyślił dopracowaną fikcyjną tożsamość. Nam udało się z nim porozmawiać.
To nasi robią w Afganistanie Roman Polko opowiada o tym, co naprawdę dzieje się w bazach wojskowych i poza nimi. Wyjaśnia także czy terroryści to partyzantka.
Książę Harry chwali się, że zabijał talibów Podkreślił jednak, że zabijanie wrogów nie było tym, co zainspirowało go do zostania pilotem śmigłowca Apache.
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz