Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Afganistanie. Walki armii z talibami na południu kraju, 150 zabitych

0
Podziel się

Talibowie podkładali ładunki wybuchowe wzdłuż dróg i w wioskach w celu powstrzymania ofensywy rządowych sił afgańskich.

Wojna w Afganistanie. Walki armii z talibami na południu kraju, 150 zabitych
(PAP/EPA)
bEiJWYLF

Armia afgańska starła się w ciągu ostatnich pięciu dni z około 800 talibami podczas zakrojonej na szeroką skalę ofensywy w kilku okręgach prowincji Helmand na południu Afganistanu - poinformowały władze tego kraju.

Według informacji afgańskiego MSW, w walkach poniosło śmierć około 100 talibów, 21 żołnierzy afgańskiej armii i około 40 cywilów, w tym kobiety i dzieci.

Podczas pięciodniowych starć ponad 40 wojskowych zostało rannych - dodał rzecznik gubernatora prowincji Helmand, Omar Zwak. Ponad 2 tysiące rodzin zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów. Do walk doszło w czterech okręgach na północy Helmandu: Sangin, Nowzad, Kajaki i Musa Kala.

bEiJWYLH

Jak informuje AFP, talibowie podkładali ładunki wybuchowe wzdłuż dróg i w wioskach w celu powstrzymania ofensywy sił afgańskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama wycofuje wojsko z Afganistanu John Campbell będzie odpowiadał za sprawne wycofanie jednostek bojowych z kraju.
Protestują przeciwko oszustwom wyborczym Kilkuset zwolenników jednego z kandydatów na fotel prezydenta Afganistanu, Abdullaha Abdullaha protestowało dziś przed pałacem prezydenckim w stolicy kraju Kabulu.
Wybory w Afganistanie. Były fałszerstwa? Faworyt wyborów Abdullah Abdullah zarzuca fałszerstwa komisji wyborczej oraz dotychczasowym władzom.
Trzech zamachowców zaatakowało NATO Wszyscy napastnicy zginęli, jednak udało im się zniszczyć 37 cystern - poinformowały lokalne władze i policja.
bEiJWYMi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)