Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
07.02.2013 22:07

Wojna w Afganistanie. USA zabiły setki dzieci

Był to wynik ataków z powietrza dokonywanych przez siły międzynarodowe i rządowe siły afgańskie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(isafmedia/CC/Flickr)

ONZ-owski Komitet Praw Dziecka (CRC) powiadomił Stany Zjednoczone, że jest zaniepokojony doniesieniami o setkach afgańskich dzieci, które zginęły od 2008 roku w wyniku ataków sił USA, w tym ataków z powietrza - podała agencja Associated Press.

Komitet, który monitoruje przestrzeganie przez państwa Konwencji Praw Dziecka, przygotowywał cykliczny, przeprowadzany co cztery lata raport dotyczący USA.

CRC oświadczył, że doniesienia z Afganistanu mówią o _ śmierci setek dzieci w rezultacie ataków i ostrzałów z powietrza dokonywanych przez siły amerykańskie _. W ocenie komitetu straty _ spowodowane są zwłaszcza brakiem środków ostrożności i używaniem siły na oślep _.

AP przypomina, że według specjalnego przedstawiciela sekretarza generalnego ONZ ds. dzieci w konfliktach zbrojnych w 2011 roku zginęło w Afganistanie 110 dzieci, a 68 zostało rannych. Był to wynik ataków z powietrza dokonywanych przez siły międzynarodowe i rządowe siły afgańskie.

ONZ-owski komitet oświadczył w raporcie, że _ wyraża głębokie zaniepokojenie _ z powodu rosnących ofiar wśród dzieci.

AP zwraca uwagę, że przegląd dotyczący USA przeprowadzono po raz pierwszy od 2008 roku. Był to ostatni rok urzędowania poprzedniego prezydenta USA George'a W. Busha; w tym samym roku został wybrany na prezydenta Barack Obama.

Czytaj więcej w Money.pl
Szokujący raport. Co druga osoba daje łapówki Połowa mieszkańców Afganistanu przekupiła w ubiegłym roku urzędnika państwowego, a suma wręczonych w tym kraju łapówek szacowana jest 3,9 mld dolarów - wynika z raportu ONZ.
Wtedy Amerykanie mają opuścić Afganistan Administracja prezydenta USA Baracka Obamy nie wyklucza, że po 2014 roku mogłaby nie utrzymać w Afganistanie żadnych amerykańskich żołnierzy - poinformował we wtorek Biały Dom, kilka dni przed spotkaniem Obamy z afgańskim prezydentem Hamidem Karzajem.
Barack Obama odda Afganistan Karzajowi? Spotkanie ma na w celu przedyskutowanie problemu stabilnościi tego kraju po zakończeniu w końcu 2014 roku misji NATO.
Tagi: wojna w afganistanie, usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz