Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Afganistanie trwa. Zamach na północy kraju

0
Podziel się

Do eksplozji doszło kiedy terrorysta podjechał rikszą do jednego z punktów kontrolnych - poinformowały lokalne władze.

Wojna w Afganistanie trwa. Zamach na północy kraju
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)
bEhVpzCd

Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze na targowisku zabijając co najmniej 15 osób. Do eksplozji doszło kiedy terrorysta podjechał rikszą do jednego z punktów kontrolnych - poinformowały lokalne władze.

Do zamachu doszło w stolicy prowincji Farjab - Majmanie. Lokalne władze poinformowały, że wśród ofiar są kobiety i dzieci. W wyniku eksplozji co najmniej 28 ludzi odniosło rany.

Do zamachu doszło w trakcie kampanii wyborczej przed wyborami prezydenckimi, które są zaplanowane na 5 kwietnia. Ostatnio afgańscy talibowie ostrzegli, że mobilizują wszystkie siły, by zakłócać głosowanie, a celem ataków mają być m.in. wszystkie osoby pracujące przy ich organizacji.

bEhVpzCf
Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy zamykają swoją ambasadę Rząd Niemiec nie ujawnił na razie żadnych szczegółów na ten temat. Ministerstwo spraw zagranicznych nie było w piątek w stanie podać spodziewanej daty ponownego otwarcia placówki.
Zginęło osiem kobiet i dziecko. Wubuch w... Bomba eksplodowała w chwili przejazdu samochodu, którym kobiety podróżowały. Trzech mężczyzn, w tym kierowca, zostało rannych.
Zamach na zagraniczny konwój. Są ofiary? Zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w pobliżu konwoju pojazdów przewożących zagranicznych żołnierzy w przemysłowej dzielnicy Kabulu.
bEhVpzCG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)