Notowania

afganistan
19.06.2014 07:49

Wojna w Afganistanie. Talibowie zaatakowali konwój NATO

Wszyscy napastnicy zginęli, jednak udało im się zniszczyć 37 cystern - poinformowały lokalne władze i policja.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Staff Sgt. Michael L. Casteel/CC/U.S. Army)

Trzech zamachowców samobójców zaatakowało nad ranem na wschodzie Afganistanu konwój samochodów NATO transportujących paliwo. Wszyscy napastnicy zginęli, jednak udało im się zniszczyć 37 cystern - poinformowały lokalne władze i policja.

Do zdarzenia doszło na parkingu wojskowym w pobliżu przejścia granicznego z Pakistanem w prowincji Nangarhar. Przedstawiciele lokalnych władz poinformowali, że dwóch zamachowców zostało zabitych podczas wymiany ognia przez policjantów, a jeden wysadził się w powietrze. Napastnikom udało się wcześniej zniszczyć 37 cystern z paliwem. Do zamachu przyznali się talibowie.

Przez prowincję Nangarhar biegnie jeden z głównych szlaków zaopatrzeniowych NATO z pakistańskiego portu w Karaczi nad Morzem Arabskim do baz sojuszu w Afganistanie.

Do zamachu doszło w kilka dni po zakończeniu się w Afganistanie drugiej tury wyborów, w której brali udział były minister spraw zagranicznych Abdullah i były szef resortu finansów Aszraf Ghani. W pierwszej rundzie zdobyli oni odpowiednio 45 proc. i 31,5 proc. głosów. Obaj cieszą się opinią polityków prozachodnich, nowoczesnych, kompetentnych i sprawnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Talibowie zakłócą wybory prezydenckie? Afgańscy bojownicy ostrzegli, że mobilizują wszystkie siły, by zakłócać głosowanie zaplanowane na 5 kwietnia.
Atak sił NATO w Afganistanie. Zginęli cywile? Do ataku doszło w okręgu Watapur w prowincji Kunar graniczącej z Pakistanem. Obszar uważa się za bastion islamskich bojowników.
Nie żyje 5 żołnierzy. Przyczyna? Nieznana Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie poinformowały, że wszczęły postępowanie wyjaśniające w tej sprawie. Podkreśliły także, że do zdarzenia doszło wczoraj.
Atak na kryjówki Talibów. Są ofiary Zniszczono dziewięć kryjówek terrorystów. Armia dokonała ataków w dolinie Tirah w regionie plemiennym Chajber przy granicy z Afganistanem.
Tagi: afganistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz