Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Afganistanie. Talibowie się cieszą, bo USA "uciekają"

0
Podziel się:

Siły międzynarodowe mają wycofać się z Afganistanu do końca 2014 roku.

Wojna w Afganistanie. Talibowie się cieszą, bo USA "uciekają"
(U.S. Air Force TSgt Laura K. Smith/CC/isafmedia)
bETokwvF

Afgańscy talibowie porównali planowane wycofanie wojsk USA z ich kraju do wycofania się Amerykanów z Wietnamu, nazywając to strategią _ ogłoś zwycięstwo i uciekaj _.

Czytaj więcej [ ( http://static1.menstream.pl/i/art/219/255195_mhp.jpg ) ] (http://menstream.pl/wiadomosci-reportaze-i-wywiady/polska-okupuje-afganistan-i-wcale-nie-pomaga-ludziom-zolnierze-nazywaja-ich-brudasami-i-chca-sie-mscic,0,1215970.html) *To nasi robią w Afganistanie * Roman Polko opowiada o tym, co naprawdę dzieje się w bazach wojskowych i poza nimi. Wyjaśnia także czy terroryści to partyzantka. W wydanym dziś oświadczeniu talibowie stwierdzają, że trwające obecnie przekazywanie odpowiedzialności za bezpieczeństwo w Afganistanie rządowym siłom afgańskim jest tak na prawdę odwrotem podobnym do wycofania się z Wietnamu Południowego, które poprzedziło zwycięstwo w tym kraju sił komunistycznych w 1975 roku.

Siły międzynarodowe mają się wycofać z Afganistanu do końca 2014 roku, mimo to USA planują pozostawić w kraju minimalną liczbę żołnierzy, a inne kraje NATO obiecały wsparcie dla władz w Kabulu.

bETokwvH

_ Chcą uciec z Afganistanu tak jak podwinęli ogon i uciekli z Wietnamu _ - przekonują w oświadczeniu talibowie._ Kiedy Amerykanie stanęli w obliczu całkowitej klęski w Wietnamie, wymyślili formułę ogłoś zwycięstwo i uciekaj i chcą wykorzystać tę formułę, by przekazać odpowiedzialność za bezpieczeństwo i uciec z Afganistanu _ - napisali.

USA wycofały swoje siły bojowe z Wietnamu Południowego w 1973 roku, pozostawiając siły południowowietnamskie w obliczu zagrożenia ze strony Wietnamu Północnego i oddziałów Vietcongu, które wkroczyły do Sajgonu dwa lata później.

Czytaj więcej w Money.pl
Ameryka nie wyśle cywilów do Afagnistanu Zmianę planów w Afganistanie podyktowały jednak doświadczenia w Iraku i trudna sytuacja budżetowa USA.
Eksplozje i strzały w amerykańskiej bazie - _ Możemy potwierdzić, że doszło do kilku wybuchów w pobliżu lotniska w Dżalalabadzie _ - brzmiał komunikat sił międzynarodowych dowodzonych przez USA.
Skończą wojnę, ale zostawią tam 10 tys. armię Administracja prezydenta USA Baracka Obamy chce pozostawić 10 tys. amerykańskich żołnierzy w Afganistanie po oficjalnym zakończeniu działań bojowych w tym kraju pod koniec 2014 roku .
bETokwwi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)