Notowania

afganistan
23.10.2012 14:18

Wojna w Afganistanie. Schwytano talibskiego dowódcę

Wysokiej rangi dowódca talibski w północnym Afganistanie mułła Abdul Rahman został schwytany w ramach wspólnej operacji sił afgańskich i wojsk NATO

Podziel się
Dodaj komentarz
(Kate Holt /eyevine/EAST NEWS)

Wysokiej rangi dowódca talibski w północnym Afganistanie mułła Abdul Rahman został schwytany w ramach wspólnej operacji sił afgańskich i wojsk NATO - poinformowała afgańska policja.

_ - Rahman angażował się w sianie niepokoju w prowincjach Kunduz, Tachar i Badachszan. Podżegał rebeliantów do podkładania przydrożnych pułapek minowych i dokonywania zamachów na wysokiej rangi przedstawicieli władz afgańskich _ - powiedział rzecznik policji w Kunduzie Sajed Sarwar Husseini.

Według niego, Rahman, opisywany przez NATO jako _ finansista talibanu _ na północy kraju, został aresztowany w piątek w okręgu Czar Darah w prowincji Kunduz.

Jak podały niemieckie media, w akcji tej uczestniczyli żołnierze KSK - jednostki sił specjalnych Bundeswehry. Rahman miał między innymi zorganizować zasadzkę, w której w kwietniu 2010 roku zginęło trzech niemieckich żołnierzy Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF).

Czytaj więcej w Money.pl
"Żniwiarz" zaatakuje "piekielnym ogniem" Brytyjski RAF zakupił w USA dodatkową eskadrę bezzałogowych samolotów rozpoznawczych i bojowych.
18 ofiar wybuchu bomby. Jechali na wesele 18 ludzi zginęło, a 15 odniosło obrażenia, gdy mikrobus, którym podróżowali na wesele, najechał na przydrożną bombę.
Obama wskazał dowódcę NATO w Europie Prezydent USA Barack Obama podpisał nominację dla Johna Allena.
Tagi: afganistan, talib, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz