Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Afganistanie jest bezcelona i niedorzeczna?

0
Podziel się:

USA i ich sojusznicy w NATO przygotowują się do ostatecznego wycofania międzynarodowych sił z Afganistanu.

Wojna w Afganistanie jest bezcelona i niedorzeczna?
(ec.europa.eu)

Wojna prowadzona od jedenastu lat przez NATO w Afganistanie jest _ bezcelowa i niedorzeczna _ - oświadczył rzecznik prezydenta Afganistanu Hamida Karzaja (na zdj.), Aimal Faizi._ _

_ Dlaczegóż po ponad dekadzie ta wojna poniosła klęskę, jeśli chodzi o realizację swych celów, i zakończyła się śmiercią tysięcy niewinnych ludzi i zniszczeniem ich domostw? _ - mówił rzecznik prezydenta.

_ Podczas gdy jasne jest, że siedliska terrorystów znajdują się poza terytorium Afganistanu, dlaczego ta wojna wciąż toczy się w (afgańskich) wioskach i domach? _ - pytał.

Niedawno sam prezydent Karzaj zasugerował, że talibowie i USA działają zgodnie, by przekonać Afgańczyków, że przemoc się pogłębi, jeśli większość zagranicznych wojsk opuści Afganistan w przyszłym roku.

Dowódca Międzynarodowych Sił Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie amerykański generał Joseph Dunford nazwał ten zarzut _ zdecydowanie fałszywym _.

Karzaj znany jest z takich prowokacyjnych publicznych wypowiedzi zwłaszcza pod adresem USA, z którymi ma nieproste stosunki. Agencja AFP zwraca nawet uwagę, że relacje między władzami w Kabulu a wspierającą je koalicją międzynarodową są najgorsze od końca 2001 r., kiedy upadł reżim talibów w Afganistanie.

USA i ich sojusznicy w NATO przygotowują się do ostatecznego wycofania międzynarodowych sił z Afganistanu, co ma nastąpić do końca 2014 r.

Czytaj więcej w Money.pl
Barack Obama odda Afganistan Karzajowi? Spotkanie ma na w celu przedyskutowanie problemu stabilnościi tego kraju po zakończeniu w końcu 2014 roku misji NATO.
Afganistan bliskim sojusznikiem Ameryki? _ To rodzaj partnerstwa, który według nas będzie szczególnie korzystny w okresie przejściowym _- tłumaczyła sekretarz stanu Hillary Clinton.
Będziemy płacić więcej niż Rosja i Chiny Amerykanie zaproponowali, aby po 2014 roku Polska płaciła 20 milionów dolarów na utrzymanie afgańskiego wojska i policji.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)