Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna w Afganistanie. Amerykański żołnierz strzelał do cywilów

0
Podziel się

Bez zezwolenia opuścił swe miejsce stacjonowania w prowincji Kandahar na południu Afganistanu, a następnie zabił z broni palnej 16 osób.

Wojna w Afganistanie. Amerykański żołnierz strzelał do cywilów
(Mikdam/Dreamstime)
bEiRfsbV

Oskarżony o zabójstwo 16 afgańskich cywilów sierżant armii USA Robert Bales przyznał się do tego czynu - poinformował dziennik _ Seattle Times _.

Proces Balesa odbywa się przed trybunałem wojskowym w jego macierzystej bazie Lewis-McChord koło Seattle w stanie Waszyngton. Przyznanie się do dokonania zabójstwa z premedytacją nastąpiło w ramach ugody z prokuraturą i ma pozwolić oskarżonemu na uniknięcie kary śmierci.

39-letniemu obecnie Balesowi zarzuca się, że w marcu 2012 roku bez zezwolenia opuścił swe miejsce stacjonowania w prowincji Kandahar na południu Afganistanu, a następnie dokonał masakry afgańskich cywilów, zabijając z broni palnej w dwóch wioskach 16 osób, w większości kobiety i dzieci.

bEiRfsbX

Zbrodni tej dokonał w domostwach ofiar, ciała niektórych z nich podpalił dla zatarcia śladów. Bales uczestniczył wtedy w swej czwartej bojowej misji zagranicznej - poza Afganistanem służył również w Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Castro niewinny? A grozi mu kara śmierci Jest oskarżony o uprowadzenie, uwięzienie i wielokrotne gwałcenie trzech kobiet w Cleveland.
Amerykanka zabiła byłego kochanka, teraz grozi jej kara śmierci Orzeczenie ławy przysięgłych transmitowała telewizja CNN.
Giną kolejni żołnierze. Talibowie w natarciu 28 kwietnia talibowie zadeklarowali podjęcie wiosennej ofensywy zaznaczając, iż będzie ona skierowana przeciwko zagranicznym bazom wojskowym.
bEiRfscy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)