Notowania

abonament
08.07.2008 06:27

Wojna o abonament. Trybunał sprawdzi ustawę

Do TK nowelizację ustawy skierował prezydent Kaczyński.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

*PrezydentLech Kaczyńskizdecydował się skierować do Trybunału Konstytucyjnego nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych - poinformowało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta. *

Nowela, zainicjowana przez Platformę Obywatelską, rozszerza katalog osób zwolnionych z opłacania abonamentu radiowo- telewizyjnego. Zgodnie z nią abonamentu nie musieliby płacić m.in. emeryci i trwale niezdolni do pracy renciści, a także: bezrobotni, uprawnieni do świadczeń socjalnych i przedemerytalnych.

Zwolnienie z abonamentu objęłoby też osoby represjonowane za działalność na rzecz niepodległej Polski i osoby internowane w stanie wojennym.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Emeryci i bezrobotni nie będą płacili abonamentu ]( http://news.money.pl/artykul/emeryci;i;bezrobotni;nie;beda;placili;abonamentu,78,0,341070.html )
* [ Abonament RTV będzie można odliczyć od podatku? ]( http://www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/abonament;rtv;bedzie;mozna;odliczyc;od;podatku,60,0,338236.html )
* [ Spór o abonament kosztował TVP 34 miliony ]( http://news.money.pl/artykul/spor;o;abonament;kosztowal;tvp;34;miliony,62,0,333886.html )
* [ Polacy za finansowaniem mediów z budżetu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polacy;za;finansowaniem;mediow;z;budzetu,56,0,330808.html )
* [ Po co Polskiemu Radiu abonament rtv? ]( http://manager.money.pl/styl/media/artykul/po;co;polskiemu;radiu;abonament;rtv,233,0,328681.html )
Tagi: abonament, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, polityka, prawo, najważniejsze, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz