Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Zginął rosyjski fotoreporter

0
Podziel się:

Andriej Stienin miał 33 lata i był autorem wielu fotoreportaży z Kijowa, Ługańska, Doniecka i Mariupola

Wojna na Ukrainie. Zginął rosyjski fotoreporter
(PAP/EPA/VALENTIN EGORSHIN)
bEJtKBxN

Los Andrieja Stienina był nieznany od 5 sierpnia. Jego auto zostało ostrzelane i spłonęło na drodze koło Doniecka - powiedział szef RIA-Nowosti Dmitrij Kisielow.

Rosyjska telewizja pokazała w środę zdjęcia samochodu. Stienin miał 33 lata i był autorem wielu fotoreportaży z Kijowa, Ługańska, Doniecka i Mariupola - podaje RIA-Nowosti.

Rzecznik rosyjskiego Komitetu Śledczego Władimir Markin oświadczył w środę, że Stienin zginął 6 sierpnia w okolicach miasta Sniżne w wyniku ostrzału kolumny samochodowej przez ukraińskie siły zbrojne.

bEJtKBxP

Zaginięcie Stienina wywołało mobilizację w rosyjskim środowisku dziennikarskim. W połowie sierpnia wszczęto śledztwo w sprawie zaginięcia dziennikarza. Głównym tropem miało w nim być uwięzienie dziennikarza przez ukraińską Gwardię Narodową.

Kisielow oskarżył stronę ukraińską, że _ oświadczenia, jakie przekazywała na temat losu Stienina, były fałszywe _. W czerwcu zginęło na ogarniętym wojną wschodzie Ukrainy trzech rosyjskich dziennikarzy, a w maju poniósł śmierć włoski fotoreporter.

RIA-Nowosti to największy państwowy holding medialny w Rosji. W grudniu zeszłego roku agencja została zreorganizowana, na bazie jej i radia Gołos Rossii powstała agencja Rossija Siegodnia. Na jej czele stanął Kisielow, znany z prokremlowskich i ultrakonserwatywnych poglądów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja zajęła mienie ukraińskiego oligarchy Komitet Śledczy oskarżył Kołomojskiego o zaangażowanie w walkę z prorosyjskimi separatystami.
W Donbasie trwają walki, Unia szykuje... Ukraińskie wojska rządowe zaczynają tracić opanowane poprzednio tereny.
Obama wylądował w Talinie. Po co? Obama spotka się m.in. z prezydentem Estonii Toomasem Hendrikiem Ilvesem oraz premierem Taavi Roivasem.
bEJtKByq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)