Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konflikt na ukrainie
08.08.2014 10:13

Wojna na Ukrainie. Władze zapewiają: siły rządowe nie prowadzą walk

W komunikacie wydanym w nocy rząd powtórzył, że ogłoszone przez władze ukraińskie wstrzymanie ognia obejmuje teren wokół miejsca tragedii w promieniu 20 kilometrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rząd Ukrainy zapewnił, że wbrew wcześniejszym doniesieniom nie zostało wstrzymane zawieszenie broni w rejonie katastrofy malezyjskiego Boeinga 777 na wschodzie kraju. Siły ukraińskie nie prowadzą w tej strefie działań wojennych - oświadczono.

W komunikacie wydanym w nocy rząd powtórzył, że ogłoszone przez władze ukraińskie wstrzymanie ognia obejmuje teren wokół miejsca tragedii w promieniu 20 kilometrów.

Samolot linii Malaysia Airlines lecący z Amsterdamu do Kuala Lumpur rozbił się po zestrzeleniu pociskiem rakietowym ziemia-powietrze 17 lipca. W katastrofie zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga - łącznie 298 osób, w większości obywatele Holandii.

W tym tygodniu premier Holandii Mark Rutte poinformował o zawieszeniu prac międzynarodowej misji poszukiwawczej w miejscu katastrofy ze względu na trwające tam starcia sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami. Poszukiwania szczątków ofiar tragedii i ich rzeczy osobistych prowadziło kilkudziesięciu ekspertów holenderskich, australijskich i malezyjskich.

Rząd Ukrainy oświadczył ze swej strony, że poszukiwania wstrzymano ze względu na ostrzał miejsca katastrofy przez separatystów.

Holenderski urząd ds. bezpieczeństwa (OVV), na prośbę władz ukraińskich kierujący śledztwem w sprawie przyczyn katastrofy, poinformował, że ze względu na utrudniony przez walki dostęp do miejsca wypadku swój wstępny raport opublikuje we wrześniu, a nie - jak planowano - w sierpniu.

*Walki trwają w innych regionach kraju. Zobacz ofensywę ukraińskiej armii *

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy twardo: Nikt nie udzieli Ukrainie pomocy _ Nie jest mi znany żaden kraj, ani żadna organizacja, która by się zdeklarowała, lub byłaby gotowa do interwencji wojskowej _ - mówi pełnomocnik rządu Niemiec ds. dialogu z Rosją.
Walki na Ukrainie. Separatyści szykują odwrót? Dowództwo operacji poinformowało, że nadal atakowane jest lotnisko w Ługańsku, które bojownicy ostrzeliwują z systemów rakietowych Grad i granatników.
Ukraina wzmocni granicę z Rosją za 100 mln euro Przyjęta dziś uchwała mówi o konieczności zwiększenia liczebności wojsk Straży Granicznej, co ma służyć lepszej kontroli granicy państwowej z Rosją.
Tagi: konflikt na ukrainie, wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz