Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na UKrainie. Władze rosyjskie w tajemnicy pochowały poległych żołnierzy

0
Podziel się:

Wiadomość o tajnym pochówku podał niezależny serwis internetowy Słon.ru.

Wojna na UKrainie. Władze rosyjskie w tajemnicy pochowały poległych żołnierzy
(PAP/EPA)
bEToRFSJ

Na cmentarzu w miejscowości Wybuty, w obwodzie pskowskim, w pobliżu poligonu 76. gwardyjskiej dywizji desantowo-szturmowej, pochowano kilku żołnierzy tej elitarnej rosyjskiej jednostki, którzy najpewniej polegli na wschodzie Ukrainy.

Wiadomość o tajnym pochówku podał niezależny serwis internetowy Słon.ru. Potwierdziła ją niezależna telewizja Dożd, powołując się na własne źródła. W ceremonii żałobnej uczestniczyło około 100 osób, głównie członków rodzin i bliskich zabitych. Podano tylko nazwiska pochowanych. Dat i przyczyn ich śmierci nie ujawniono.

Niedawno Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej zaprzeczyło, jakoby żołnierze pskowskiej dywizji, której część stacjonuje w obwodzie rostowskim, na południu Rosji, uczestniczyli w _ aktywnych działaniach bojowych _ na Ukrainie.

bEToRFSL

Ukraińskie media podały 21 sierpnia, że na wschodzie Ukrainy zginęli żołnierze 76. dywizji spod Pskowa. Siły uczestniczące w operacji antyterrorystycznej zdobyły wówczas dwa należące do tej jednostki wozy bojowe desantu.

18 sierpnia prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin specjalnym dekretem odznaczył 76. gwardyjską dywizję desantowo-szturmową Orderem Suworowa za _ pomyślne wykonanie zadań bojowych dowództwa oraz przejawione przez żołnierzy męstwo i odwagę _. 22 sierpnia minister obrony FR Siergiej Szojgu przypiął to odznaczenie do sztandaru pskowskiej formacji.

Powołując się na ekspertów, Słon.ru podał, że Orderem Suworowa jednostki wojskowe mogą być nagradzana wyłącznie za udział w działaniach bojowych.

76. gwardyjska dywizja desantowo-szturmowa spod Pskowa uważana jest za jedną z najbardziej elitarnych jednostek w siłach zbrojnych FR. Jej żołnierze i oficerowie uczestniczyli w dwóch wojnach czeczeńskich (w latach 1994-96 i 1999-2007) oraz w wojnie z Gruzją w sierpniu 2008 roku. W marcu 2014 roku wzięli udział w aneksji Krymu.

bEToRFSR
Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjski pisarz: "Nasza władza zwariowała" _ -Sądzę, że ludzie szybko ochłoną, zaraz po tym, jak spostrzegą, że ze sklepów zniknęły ryby, mięso, mleko i inne produkty _ - mówi Walerij Paniuszkin.
Ukraina chce kupić broń od Polski. Decyzja... Polska nie odpowiedziała jeszcze na taką prośbę. Rząd czeka do szczytu NATO.
Kijów podaje dane o liczbie ofiar. W sumie... Tylko w ciągu ostatniej doby siły Ukrainy straciły pięciu żołnierzy, ośmiu zostało rannych.
bEToRFTm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)