Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Szef ukraińskiego MON: Rosja groziła nam bronią jądrową

0
Podziel się

- Do naszego domu przyszła straszna wojna, której Europa nie widziała od czasów II wojny światowej - powiedział Wałerij Hełetej.

Na wschodzie Ukrainy trwają regularne walki</br>
Na wschodzie Ukrainy trwają regularne walki</br> (PAP/EPA/IVAN BOBERSKYY)
bEseELmd

Minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej oświadczył, że Rosja _ niejednokrotnie _ groziła użyciem broni jądrowej wobec jego kraju, jeśli Kijów nie zaprzestanie działań przeciwko prorosyjskim separatystom we wschodnich obwodach kraju.

Hełetej ocenił, że Moskwa przegrała wojnę hybrydową na Ukrainie i dlatego zmuszona była wprowadzić tu swoją regularną armię.

_ - Rosja przegrała wojnę hybrydową przeciwko Ukrainie. Nasze siły zbrojne z sukcesem wypierały bandy rosyjskich najemników i likwidowały dywersantów. Właśnie dlatego Kreml był zmuszony do przejścia do pełnej inwazji z udziałem regularnych wojsk na terytorium Donbasu. Dziś mamy do czynienia z dywizjami i pułkami. Jutro możemy mieć do czynienia z całymi korpusami _ - podkreślił.

bEseELmf

Minister ogłosił, że operacja antyterrorystyczna na wschodniej Ukrainie została zakończona i obecnie należy przygotować obronę przed działaniami Rosji, która - jak uznał - może nie ograniczyć się wyłącznie do Donbasu, lecz sięgnąć i po inne terytoria ukraińskie.

_ - Do naszego domu przyszła straszna wojna, której Europa nie widziała od czasów II wojny światowej. Niestety, w tej wojnie straty nie będą liczone w setkach, lecz w tysiącach, a nawet dziesiątkach tysięcy ofiar _ - napisał Hełetej na swoim Facebooku.

_ - Strona rosyjska już kilkakrotnie groziła nieoficjalnymi kanałami, że jeśli sprzeciw będzie kontynuowany, gotowa jest zastosować przeciwko nam swoją taktyczną broń jądrową _ - oświadczył minister.

Hełetej uznał, że kraj jak nigdy potrzebuje dziś jedności i powinien być gotowy do stawienia czoła agresorowi.

bEseELml

_ - Rosja zapłaciła już cenę za wtargnięcie na nasze ziemie. Setki rosyjskich wojskowych znalazły wieczny odpoczynek w ukraińskim czarnoziemie. Krytyczna liczba ofiar z pewnością doprowadzi Rosję do otrzeźwienia. Ale by tak się stało, nie możemy poddawać się panice i musimy pokazać, że Ukraińcy nie mają zamiaru się poddać. Jest to nasza wielka wojna ojczyźniana i bez wątpienia w niej zwyciężymy _ - podkreślił minister obrony.

Czytaj więcej w Money.pl
Spotkanie ws. Ukrainy w Mińsku. Ustalili, że... - _ Przekazaliśmy sobie nawzajem dokumenty, będziemy je analizować. 5 września konsultacje mogą być kontynuowane _ - powiedział wicepremier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.
Dramatyczny apel armii Ukrainy. Potrzebują... O potrzebach wojska mówił dziś wiceszef ukraińskiego MON.
Prorosyjscy separatyści ostzelali dwa ukraińskie kutry i zabili oficera Do ataku doszło na Morzu Azowskim w pobliżu miasta Nowoazowsk.
bEseELmG
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)