Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
29.06.2014 16:42

Wojna na Ukrainie. Separatyści kontynuują swoje operacje

W Doniecku bojówkarze zaatakowali jedną z baz wojskowych przy użyciu granatników i moździerzy. Porwali 6 żołnierzy i przejęli broń oraz samochody.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W ciągu ostatniej doby wojsko było ostrzeliwane co najmniej 12 razy. W jednym z ataków w nocy zginęło 5 żołnierzy.

W Doniecku bojówkarze zaatakowali jedną z baz wojskowych przy użyciu granatników i moździerzy. Porwali 6 żołnierzy i przejęli broń oraz samochody. Ministerstwo Obrony podkreśla, że liczba bojówkarzy była o wiele większa niż wojskowych.

Andrij Łysenko z Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony poinformował, że w Doniecku separatyści przejęli kontrolę nad miejscowym zakładem chemicznym i chcą tam produkować granaty.

Z kolei według współpracującego z władzami w Kijowie eksperta wojskowego Dmytra Tymczuka, w Słowiańsku separatyści ustawili działko artyleryjskie, z którego ostreliwują dzielnice mieszkalne miasta. Zginęło co najmniej 8 mieszkańców.

Ministerstwo Obrony informuje, że strefę operacji antyterrorystycznej opuszczają bojownicy z Krymu i Kaukazu. Resort twierdzi, że przyczyny mogą być dwie: zakończenie kontraktu albo obawa przed atakiem i brakiem wsparcia ze strony Rosji.

Za sukces Kijowa można uznać, że po tygodniach negocjacji udało się wywieźć upośledzone fizycznie i umysłowo dzieci z sierocińca w Kramatorsku. Doradca ministra spraw wewnętrznych Zorian Szkiriak poinformował, że trafiły one do Charkowa, choć separatyści chcieli, aby zostały wywiezione do Rosji.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy dziękują Rosji za pomoc na Ukrainie Szef niemieckiej dyplomacji zaapelował o zapewnienie bezpieczeństwa obserwatorom OBWE w regionach opanowanych przez separatystów.
Groźby wobec Rosji. Możliwe drastycze środki Francuski prezydent Francois Hollande zapowiedział, że pojutrze wraz z kanclerz Niemiec Angelą Merkel przeprowadzi rozmowę telefoniczną z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko i prezydentem Rosji Władimirem Putinem.
"Ten pociąg już odjechał". Szef Gazpromu... Pierwszy gaz omijającą Ukrainę magistralą South Stream ma popłynąć już w grudniu przyszłego roku.
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz