Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Rząd zawiesza rozejm wokół miejsca katastrofy boeinga

0
Podziel się:

Po katastrofie władze ogłosiły rozejm w promieniu 20 km wokół miejsca katastrofy, na terenach kontrolowanych przez separatystów.

Wojna na Ukrainie. Rząd zawiesza rozejm wokół miejsca katastrofy boeinga
(PAP/EPA)

Rozejm ogłoszony w obwodzie donieckim przestał obowiązywać - poinformował rząd w Kijowie. W wyniku zestrzelenia 17 lipca Boeinga 777 linii Malaysia Airlines zginęło prawie 300 ludzi. W oświadczeniu rządu napisano, że _ eksperci zgodzili się co do tego, że reżim zawieszenia broni w rejonie strącenia samolotu (...) nie będzie obowiązywał do rozpoczęcia drugiego etapu śledztwa _.

Władze w Kijowie ogłosiły rozejm w promieniu 20 km wokół miejsca katastrofy, na terenach kontrolowanych przez separatystów.

17 lipca w katastrofie maszyny lecącej z Amsterdamu do Kuala Lumpur zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga - łącznie 298 osób, w większości obywatele Holandii.

Wczoraj o zawieszeniu międzynarodowej misji poszukiwawczej ze względu na trwające tam starcia sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami poinformował premier Holandii Mark Rutte. Poszukiwania prowadziło kilkudziesięciu ekspertów holenderskich, australijskich i malezyjskich.

Tego samego dnia holenderski urząd ds. bezpieczeństwa (OVV), na prośbę władz ukraińskich kierujący śledztwem w sprawie przyczyn katastrofy, poinformował, że ze względu na utrudniony przez walki dostęp do miejsca wypadku swój wstępny raport opublikuje we wrześniu, a nie - jak planowano - w sierpniu.

Czytaj więcej w Money.pl
Ranna polska dziennikarka jedzie do Kijowa Dalsze decyzje co do działań dotyczących stanu jej zdrowia podejmą lekarze.
"To Zachód jest winny konfliktu na Ukrainie" Według 64 procent badanych, przyczyną ukraińskiego kryzysu jest ingerencja Zachodu. 20 procent twierdzi, że winna jest nazistowska polityka ukraińskich władz.
Niemcy twardo: Nikt nie udzieli Ukrainie pomocy _ Nie jest mi znany żaden kraj, ani żadna organizacja, która by się zdeklarowała, lub byłaby gotowa do interwencji wojskowej _ - mówi pełnomocnik rządu Niemiec ds. dialogu z Rosją.
Starcia na Majdanie. To koniec legendy? Trwa rozbiórka barykad. By ją powstrzymać protestujący podpalili część namiotów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)