Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Rosja zwolniła aresztowanych ukraińskich żołnierzy

0
Podziel się:

Aresztowani wczoraj ukraińscy wojskowi, którzy wszyscy są oficerami, weszli wraz z około 300 innymi żołnierzami na terytorium Rosji, by schronić się przed atakami sił separatystycznych.

Ukraińscy żołnierze
Ukraińscy żołnierze (PAP/EPA)
bESpEHit

Rosja poinformowała o zwolnieniu aresztowanych obwodzie rostowskim ukraińskich żołnierzy w następstwie wycofania zarzutów, iż stosowali zakazane metody prowadzenia wojny i ostrzeliwali rosyjskie terytorium.

_ - Biorąc pod uwagę to, że w ramach śledztwa w sprawie używania zakazanych środków i metod prowadzenia wojny ustalono, że żołnierze 72. brygady zmechanizowanej sił zbrojnych Ukrainy - Iwan Wojtenko i czterech jego podwładnych - wypełniali rozkaz wyższych dowódców i nie popełnili bezpośrednich przestępstw przeciwko osobom, jak również kierowali się względami humanitarnymi, podjęto decyzję, by nie przedstawiać im zarzutów, lecz zapewnić możliwość powrotu na Ukrainę - _oświadczył rzecznik rosyjskiego państwowego Komitetu Śledczego Władimir Markin, cytowany przez agencję ITAR-TASS.

Aresztowani wczoraj ukraińscy wojskowi, którzy wszyscy są oficerami, weszli wraz z około 300 innymi żołnierzami na terytorium Rosji, by schronić się przed atakami sił separatystycznych. Wojtenko jest dowódcą 1. batalionu 72. brygady zmechanizowanej.

bESpEHiv

Wcześniej Markin informował, że zatrzymanych podejrzewa się o dokonanie przestępstw wobec cywilnej ludności obwodów ługańskiego i donieckiego.

Czytaj więcej w Money.pl
Walki na Ukrainie. Separatyści szykują odwrót? Dowództwo operacji poinformowało, że nadal atakowane jest lotnisko w Ługańsku, które bojownicy ostrzeliwują z systemów rakietowych Grad i granatników.
Separatyści zabili 13 żołnierzy. Walki na Ukrainie Koło Gorłówki zniszczono dziesięć pojazdów rebeliantów, a koło miejscowości Antracyt lotnicy zaatakowali ich kolumnę zmechanizowaną.
Ukraina zaskoczyła. _ Zawieszenie broni _ W komunikacie wydanym w nocy rząd powtórzył, że ogłoszone przez władze ukraińskie wstrzymanie ognia obejmuje teren wokół miejsca tragedii w promieniu 20 kilometrów.
bESpEHiW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)