Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Rosja zajęła mienie ukraińskiego oligarchy

0
Podziel się:

Komitet Śledczy oskarżył Kołomojskiego o zaangażowanie w walkę z prorosyjskimi separatystami.

Ihor Kołomojski
Ihor Kołomojski (Wikipedia/CC 2.0)

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował, że decyzją sądu zajęto w Moskwie budynek biurowy firmy Elit Holding, której współzałożycielem jest jeden z najbogatszych obywateli Ukrainy, gubernator obwodu dniepropietrowskiego Ihor Kołomojski.

Komitet Śledczy już wcześniej oskarżył Kołomojskiego o organizowanie operacji wojskowej na wschodzie Ukrainy, czyli zaangażowanie w walkę z prorosyjskimi separatystami.

Jak powiedział przedstawiciel KŚ Władimir Markin, zajęcie budynku nastąpiło w ramach śledztwa dotyczącego przestępstw przeciwko pokojowi i bezpieczeństwu ludności, dokonanych przez osoby ze struktur siłowych Ukrainy na terytorium tzw. republik ludowych na wschodniej Ukrainie.

_ - Ustalono, że do spółki Elit Holding, której współzałożycielem jest Kołomojski, należy budynek biurowy w Moskwie. Dochód z wynajmu pomieszczeń w tym budynku może być przez Kołomojskiego wykorzystany w celu finansowania przestępczej działalności na południowym wschodzie Ukrainy _ - oznajmił Markin. Dodał, że w budynku przeprowadzono rewizję i skonfiskowano dokumenty _ mające znaczenie dla sprawy karnej _.

Oznajmił także, że _ w ramach przerwania finansowania działalności terrorystycznej i innych działań przestępczych wobec ludności cywilnej na południowo-wschodniej Ukrainie _ gromadzone są dane o aktywach Kołomojskiego w Rosji i poza jej granicami, _ w celu zajęcia tego mienia _.

W lipcu sąd na wniosek Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej wydał zaocznie nakaz aresztowania Kołomojskiego, a w czerwcu wysłał za nim międzynarodowy list gończy. Wcześniej KŚ wszczął śledztwo przeciwko oligarsze oraz szefowi MSW Ukrainy Arsenowi Awakowowi.

Zdaniem Komitetu _ Awakow w zmowie z Kołomojskim oraz osobami z władz Ministerstwa Obrony _ Ukrainy dowodził zorganizowaną przez siebie operacją wojskową z udziałem Sił Zbrojnych Ukrainy, Gwardii Narodowej, uzbrojonych aktywistów skrajnie prawicowego Prawego Sektora i batalionu sił specjalnych MSW _ Dniepr _, w ramach której ostrzeliwano Słowiańsk, Kramatorsk, Donieck, Mariupol oraz inne miejscowości na południowym wschodzie Ukrainy.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/m312987.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/usa;gotowe;nalozyc;nowe;sankcje;na;rosje,59,0,1607739.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA gotowe nałożyć nowe sankcje na Rosję Waszyngton gotów jest nałożyć nowe sankcje na Rosję; USA rozważają szereg opcji w reakcji na zaangażowanie Moskwy w konflikt na wschodniej Ukrainie - powiedziała w czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/m318112.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/wojna;na;ukrainie;front;przesunie;sie;na;zachod,80,0,1610064.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Rosjanie przesuną front na zachód Ukrainy? Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko powiedział, że tylko w ciągu ostatniej doby na terytorium Ukrainy przybyły 4 bataliony rosyjskich wojsk.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/252/m318204.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;na;ukrainie;sciaga;bojownikow;z;zagranicy,155,0,1609627.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ta wojna przyciąga bojowników. Z Polski też Mówi się m.in. o 20 Francuzach, dwóch Hiszpanach, a także o Serbach, ale pojawiały się też polskie nazwiska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)