Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Rosja wprowadzi kontyngent sił pokojowych?

0
Podziel się:

Sugeruje to treść ulotek, które według Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy rozpowszechniają rosyjscy żołnierze.

Wojna na Ukrainie. Rosja wprowadzi kontyngent sił pokojowych?
(PAP/EPA/IVAN BOBERSKYY)
bESvSWbp

W zajętym przez armię rosyjską Nowoazowsku, w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy, pojawiły się ulotki mogące świadczyć o tym, że Rosja przygotowuje wprowadzenie do tego regionu kontyngentu sił pokojowych.

Ulotki te opublikowano na stronie internetowej Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy. Rada oświadczyła, że rozpowszechniają je rosyjscy żołnierze. Jest to skierowana do mieszkańców regionu instrukcja pod tytułem: _ - Jak zachowywać się w kontaktach z kontyngentem pokojowym wojsk Federacji Rosyjskiej _.

W dwóch pierwszych punktach owej instrukcji autorzy nawołują, by mieszkańcy tzw. Przyazowia, czyli terenów nad Morzem Azowskim _ w żadnym razie nie sprzeciwiali się ruchom wojsk rosyjskich _ i udzielali im pomocy. _ Pamiętajcie: przyszły one (wojska), by bronić was przed terrorystami i nielegalną ukraińską armią _ - napisano.

bESvSWbr

W kolejnych punktach mieszkańcy proszeni są o _ rozmawianie z rosyjskimi wojskowymi wyłącznie w języku rosyjskim _ oraz informowanie ich o miejscach stacjonowania wojsk ukraińskich.

_ Przygotujcie listy wojskowych ukraińskiej armii, uczestników Majdanu (protestów w Kijowie i innych miastach), aktywistów organizacji społecznych i liderów mniejszości narodowych w celu przekazania ich pracownikom Federalnej Służby Bezpieczeństwa przy oddziałach pokojowych _ - mówią zalecenia.

Dalsze instrukcje wskazują, że żołnierzom z kontyngentu sił pokojowych należy _ udostępniać przestrzeń mieszkalną _, a mieszkańcy powinni przestrzegać godziny policyjnej. W punkcie ósmym czytamy, że _ obywatele, którzy rzeczywiście będą pomagali w wykryciu ukraińskich terrorystów, będą otrzymywali dodatkowe racje żywnościowe i ulgi _.

Cała instrukcja składa się z dziewięciu punktów. _ Uwierzcie: ministerstwo obrony Federacji Rosyjskiej gwarantuje, że nikt z was nie zostanie rozstrzelany bez przyczyny. Pamiętajcie, że siły pokojowe Federacji Rosyjskiej działają zgodnie z Konwencją Genewską z 1949 roku _ - napisano w ostatnich słowach ulotki.

bESvSWbx

Rosjanie weszli do Nowoazowska w czwartek. RBNiO oświadczyła wówczas, że siły ukraińskie musiały wycofać się stamtąd, by ratować życie żołnierzy. Do miasta wjechały dwie rosyjskie kolumny, w których znajdowały się czołgi, transportery opancerzone i inne pojazdy.

Nowoazowsk ma strategicznie położenie nad Morzem Azowskim, na trasie między Rosją a zaanektowanym przez nią Krymem. Położony na zachód od Nowoazowska Mariupol, ważne ukraińskie miasto portowe, przygotowuje się do obrony przed Rosjanami.

Czytaj więcej w Money.pl
USA gotowe nałożyć nowe sankcje na Rosję Waszyngton gotów jest nałożyć nowe sankcje na Rosję; USA rozważają szereg opcji w reakcji na zaangażowanie Moskwy w konflikt na wschodniej Ukrainie - powiedziała w czwartek rzeczniczka Departamentu Stanu USA Jen Psaki.
W tajemnicy pochowali rosyjskich żołnierzy? Wiadomość o tajnym pochówku podał niezależny serwis internetowy Słon.ru.
Rosyjski pisarz: "Nasza władza zwariowała" _ -Sądzę, że ludzie szybko ochłoną, zaraz po tym, jak spostrzegą, że ze sklepów zniknęły ryby, mięso, mleko i inne produkty _ - mówi Walerij Paniuszkin.
bESvSWbS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)