Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Putin chce się spotkać w Wiedniu?

0
Podziel się:

W trakcie rozmowy telefonicznej z kanclerzem Austrii Wernerem Faymannem prezydent Rosji Władimir Putin zasugerował, że Wiedeń byłby dobrym miejscem na rozmowy w
sprawie rozwiązania kryzysu na wschodniej Ukrainie.

Wojna na Ukrainie. Putin chce się spotkać w Wiedniu?
(Flickr/World Economic Forum)

W trakcie rozmowy telefonicznej z kanclerzem Austrii Wernerem Faymannem prezydent Rosji Władimir Putin zasugerował, że Wiedeń byłby dobrym miejscem na rozmowy w sprawie rozwiązania kryzysu na wschodniej Ukrainie - potwierdził w piątek urząd kanclerza.

Jak poinformował Faymann w wywiadzie dla piątkowego wydania dziennika _ Oesterreich _, podczas 20-minutowej rozmowy, która odbyła się w czwartek z inicjatywy Putina, rosyjski prezydent oświadczył, iż widzi _ stopniowy pozytywny rozwój sytuacji w konflikcie z Ukrainą _ i uznał _ Wiedeń za dobre potencjalne miejsce rokowań między Rosją i Ukrainą _.

Rozmowa obu polityków odbyła się w języku niemieckim. _ - Nie dotarliśmy jednak jeszcze do celu _ - zaznaczył w wywiadzie Faymann. Rzeczniczka urzędu kanclerza potwierdziła wiarygodność opublikowanego w _ Oesterreich _ materiału.

W kwestii konfliktu na Ukrainie rząd Austrii prezentuje wobec Moskwy twarde stanowisko, ale austriackie koła gospodarcze zdecydowanie opowiadają się za normalnym prowadzeniem interesów z Rosją.

Zobacz film z Ukrainy. Pocisk rakietowy uderzył w budynek mieszkalny

W Doniecku na wschodzie Ukrainy w jeden z budynków mieszkalnych uderzył pocisk rakietowy. W ostrzale zginęła co najmniej jedna osoba. Pomimo trwającego już prawie dwa tygodnie zawieszenia broni, na Ukrainie wciąż giną cywile. Pomimo tego, że wciąż trwa zawieszenie broni, a we wtorek parlament ukraiński przyjął prawo dające większą autonomię regionom opanowanym przez rebeliantów, liczba zabitych w tym konflikcie cywili wciąż rośnie. Jak dotąd, we wschodniej Ukrainie zginęło już około trzy tysiące osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Putin grozi Europie? Niemieckie media ostro... Niemieckie media stwierdzają zgodnie, że Zachód nie może pod żadnym pozorem dać się zastraszyć.
Niemieckie media. "Nie dajmy się zastraszyć" Komentując rzekome rosyjskie groźby dotyczące interwencji wojskowej w Europie, niemieckie media stwierdzają zgodnie, że Zachód nie może pod żadnym pozorem dać się zastraszyć prezydentowi Władimirowi Putinowi.
"Putin miał straszyć inwazją na Warszawę" Prezydent Rosji Władimir Putin miał straszyć inwazją wojskową na Warszawę czy Wilno. Tak twierdzi prezydent Ukrainy Petro Poroszenko.
Wojna na Ukrainie. Armia odpiera ataki separatystów Mimo obowiązującego od ponad tygodnia rozejmu, separatyści ostrzeliwują pozycje ukraińskie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)