Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
27.09.2014 19:34

Wojna na Ukrainie. Ogłoszono zawieszenie broni

Jeżeli będzie ono przestrzegane co najmniej przez dobę, wtedy strony rozpoczną wycofanie wojsk z 30-kilometrowej strefy wokół frontu

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na Wschodzie Ukrainy obowiązuje od godziny 17 kolejne zawieszenie broni. Według walczących pod Debalcewem, których cytuje telewizja Ukraina, rzeczywiście w mieście, gdzie trwały ostatnio najbardziej zaciekłe walki, nie słychać strzałów.

Jest to już trzecie zawieszenie broni. Poprzednie ogłaszano 5 i 19 września. Teraz zostało ono ogłoszone po rozmowach rosyjskich wojskowych z separatystami. Rosjanie poinformowali o tych ustaleniach ukraińskich żołnierzy i ekspertów OBWE w Soledarze pod Donieckiem.

Zobacz, co o konflikcie mówi prezydent Petro Poroszenko

Przedstawiciele tej organizacji oraz reprezentanci wszystkich walczących stron (Ukraińcy, Rosjanie i separatyści) tworzą teraz mobilne grupy, które mają reagować bezpośrednio w terenie na każdy przypadek naruszenia zawieszenia broni.

Jeżeli będzie ono przestrzegane co najmniej przez dobę, wtedy strony rozpoczną wycofanie wojsk z 30-kilometrowej strefy wokół frontu. Dotąd separatyści ignorowali zawieszenie broni ostrzeliwując ukraińskie pozycje. W ciągu ostatniej doby zginął 1 wojskowy, a 8 zostało rannych.

Czytaj więcej w Money.pl
Rebelianci nie ustępują. Ostrzał w Donbasie Rzecznik ukraińskiej operacji antyterrorystycznej Władysław Selezniow podkreśla, że separatyści ostrzeliwują też cywilów.
Wojna na Ukrainie. Powstaną specjalne sektory Dokument mówi o zakazie użycia jakiejkolwiek broni oraz prowadzenia działań ofensywnych.
Komorowski w ONZ ostro o bezradności Zachodu wobec wojny na Ukrainie - _ To, co się stało w Europie Wschodniej pół roku temu, zagroziło bezpieczeństwu na naszym kontynencie _ - alarmował prezydent.
Tagi: wojna na ukrainie, zawieszenie broni na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz