Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
14.07.2014 09:11

Wojna na Ukrainie. "Majdan działa na rzecz Rosjan"

- Zamiast marnować czas w centrum stolicy powinni wziąć w ręce broń i iść na front, by tam walczyć o Ukrainę - oświadczył szef MSW Ukrainy Arsen Awakow.

Podziel się
Dodaj komentarz
(CC BY-SA 3.0/Wikimedia)
Szef MSW Ukrainy Arsen Awakow

Szef MSW Ukrainy Arsen Awakow ocenił, że ludzie, którzy znajdują się dziś w miasteczku namiotowym na Majdanie Niepodległości w Kijowie działają na rzecz rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

_ - Zamiast marnować czas w centrum stolicy powinni wziąć w ręce broń i iść na front, by tam walczyć o Ukrainę _ - oświadczył.

Awakow zapowiedział, że milicja będzie zwalczać tych, którzy pod przykrywką Majdanu dopuszczają się łamania prawa. _ MSW ma plan rozwiązania tego problemu. Wszystko odbędzie się bardzo ładnie, lecz jeśli zajdzie potrzeba - zostaną zastosowane zdecydowane argumenty _ - podkreślił.

_ - To, co dziś odbywa się na Majdanie jest dyskredytacją jego działalności. Jest to rozmienianie Ukrainy na drobne. Ci niesympatyczni ludzie o niezrozumiałych intencjach na głównym placu naszego kraju są projektem rosyjskiej FSB i marginalnych partii, które tkwią w przeszłości _ - powiedział minister.

Zobacz rządowe nagranie ze Słowiańska:

Demonstrujący na Majdanie zajęli plac w listopadzie 2013 roku, protestując przeciwko polityce ówczesnego prezydenta Wiktora Janukowycza. Po zmianie władzy na Ukrainie i wyborach prezydenckich w maju zapowiedzieli, że utrzymają obóz w centrum Kijowa, by mieć wpływ na nowych rządzących.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina nie przestraszy się kryzysu gazowego - _ W ciągu trzech miesięcy zmienimy krajobraz gospodarczy Ukrainy _- przekonuje minister gospodarki Ukrainy Pawło Szeremeta.
Pozew Janukowycza. W sprawie majątku Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz, a także ośmiu innych Ukraińców, których majątek został zamrożony w ramach unijnych sankcji, złożyło pozwy, aby odzyskać dostęp do zablokowanych aktywów - podaje UEobserver.
Na Ukrainie zmieni się system władzy? Opiniotwórczy tygodnik _ Dzerkało Tyżnia _ dotarł do propozycji modyfikacji konstytucji. Oto one.
"Janukowycz nie finansował Twojego Ruchu" Jan Hartman odpiera zarzuty, wysuwane po ujawnieniu, że Aleksander Kwaśniewski współpracował z ukraińskim koncernem Burisma.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz