Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Lider separatystów negocjował zakup broni

0
Podziel się:

Kołosniuk został aresztowany kawiarni w mieście Berdianśk w obwodzie zaporoskim.

Wojna na Ukrainie. Lider separatystów negocjował zakup broni
(PAP/EPA)

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) poinformowała w środę o aresztowaniu samozwańczego mera miasta Gorłówka, w obwodzie donieckim. Został on aresztowany w kawiarni, gdy negocjował zakup karabinów maszynowych i innej broni.

SBU podała w komunikacie, że Wołodymyr Kołosniuk był odpowiedzialny m.in. za dostarczanie broni separatystom z Gorłówki. Dowodzi nimi Igor Biezler, pseudonim Bies, obywatel rosyjski, który przeszedł szkolenie wojskowe.

Kołosniuk został aresztowany w mieście Berdianśk w obwodzie zaporoskim, gdy prowadził negocjacje w sprawie zakupu karabinów maszynowych, granatników i materiałów wybuchowych za łączną kwotę 2 mln hrywien, czyli 124 tys. euro.

Wołodymyr Kołosniuk, który w czasie aresztowania próbował stawiać opór, ma być sądzony za _ utworzenie organizacji terrorystycznej _. Jest podejrzewany o udział w atakach przeciwko ukraińskim siłom zaangażowanym w operację przeciwko separatystom na wschodzie Ukrainy - poinformowała SBU.

Czytaj więcej w Money.pl
Czego chcą separatyści z Doniecka? Jest... Władze Donieckiej Republiki Ludowej godzą się na zaproponowane przez prezydenta Ukrainy trzydniowe przedłużenie zawieszenia broni. Są też gotowe wymienić zakładników z Kijowem.
Poroszenko: "Bez tego nie ma mowy o pokoju" _ - Nie ścierpiałbym myśli, że nie wykorzystałem najmniejszej okazji, aby przywrócić pokój w regionie - _ - powiedział prezydent Ukrainy.
Separatyści przestrzegają rozejmu na Ukrainie Prezydent Ukrainy przedstawił w piątek 15-punktowy plan mający na celu uregulowanie sytuacji na wschodzie kraju.
Separatyści przekazali ciała zabitych Nie wiadomo, co separatyści otrzymali w zamian za wydanie ciał. Na czas operacji ogłoszono krótkie zawieszenie broni.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)