Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Kijów podaje dane: zginęło ponad 700 żołnierzy

0
Podziel się:

Tylko w ciągu ostatniej doby siły Ukrainy straciły pięciu żołnierzy, ośmiu zostało rannych.

Wojna na Ukrainie. Kijów podaje dane: zginęło ponad 700 żołnierzy
(PAP/EPA)

722 ukraińskich wojskowych zginęło od początku trwającej od kwietnia operacji antyterrorystycznej przeciwko ugrupowaniom prorosyjskim na wschodzie kraju - poinformowała Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w Kijowie.

_ Od rozpoczęcia operacji w następstwie działań bojowych zginęło 722 wojskowych, raniono - 2625. Chwała ukraińskim bohaterom _ - głosi wpis na Twitterze Rady.

Tylko w ciągu ostatniej doby siły Ukrainy straciły pięciu żołnierzy; ośmiu zostało rannych - podał rzecznik RBNiO Andrij Łysenko na niedzielnej konferencji prasowej. Przekazał, że w tym czasie wojska operacji antyterrorystycznej ścierały się z oddziałami separatystów 26 razy.

Walki trwały w rejonie Ługańska, a przede wszystkim lotniska w tym mieście oraz w innych, mniejszych miejscowościach obwodu ługańskiego. - _ Ostatniej doby w Ługańsku rannych zostało 66 cywili. W domach nie ma światła ani wody, nie działają telefony stacjonarne i komórkowe. Przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oświadczają, że sytuacja w mieście jest bardzo trudna _ - podkreślił Łysenko.

Dowództwo operacji antyterrorystycznej poinformowało, że wciąż kontynuowany jest ostrzał Ukrainy ze strony Rosji.

_ - Z terytorium Federacji Rosyjskiej zakazanymi na świecie pociskami kasetowymi z systemów Uragan i Smercz ostrzelano dzielnice mieszkalne miejscowości Starobeszewio, Kutejnekowo i Nowoazowsk. Jest to kolejna prowokacja, która miałaby wywołać uderzenie ze strony Sił Zbrojnych Ukrainy i pozwolić na rozpoczęcie otwartej agresji wobec pokojowo nastawionej Ukrainy _ - oświadczyło dowództwo na swoim Facebooku.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosyjski pisarz: "Nasza władza zwariowała" _ -Sądzę, że ludzie szybko ochłoną, zaraz po tym, jak spostrzegą, że ze sklepów zniknęły ryby, mięso, mleko i inne produkty _ - mówi Walerij Paniuszkin.
Tusk: Nie ma wolnej Europy bez Ukrainy Dziś Ukraina obchodzi 23. rocznicę odzyskania niepodległości. W 1991 roku Polska uznała niepodległość Ukrainy jako pierwszy kraj na świecie.
"Merkel staje się głównym rozgrywającym w relacjach Unia-Rosja" Zdaniem ekspertów Polska została wypchnięta z negocjacji.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)