Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Część batalionu "Donbas" wyrwała się z zasadzki

0
Podziel się:

50 proc. składu osobowego odniosło rany, wielu straciło dużo krwi - podał dowódca.

Wojna na Ukrainie. Część batalionu "Donbas" wyrwała się z zasadzki
(PAP/EPA)

Część bojowników proukraińskiego, ochotniczego batalionu Donbas wpadła w zasadzkę w okolicy wsi Karłowka w obwodzie donieckiem na wschodzie Ukrainy, po czym udało się jej wyrwac z okrążęnia - podał na Facebooku dowódca semen Semenczenko. Połowa ochotników jest ranna.

Aktualizacja 9:33

_ Zasadnicza część bojowników batalionu "Donbas" przedarła się. 50 proc. składu osobowego odniosło rany, wielu straciło dużo krwi. Ranni zostali przewiezieni na posterunek wojskowy w Krasnoarmijsku _- napisano na stronie Semenczenki na Facebooku, dodając, że poinformował o tym przez telefon.

Dowódca powiedział, że grupie pozostającej w okrążeniu kończy się amunicja i stracono z nią łączność telefoniczną. _ Nie ma możliwości podejścia do nich, bo strzelają snajperzy. Jest potrzebny transporter opancerzony, żeby podjechać do budynku i wywieźć chłopaków. W okrążonej grupie prawie wszyscy są ranni _- dodał.

Tymczasem szef Centrum Badań Wojskowo-Politycznych Dmytro Tymczuk, który kieruje nieformalną grupą wywiadowczą _ Informacyjny Opór _, napisał na Facebooku, że w sztabie sił antyterrorystycznych zapewniono go, iż _ są podejmowane kroki _w celu wyprowadzenia z okrążenia pozostałych bojowników.

_ _

Wcześniej dowódca batalionu Semen Semenczenko informował, że do miejsca bitwy _ podjechał transporter opancerzony separatystów, ściągnięto karabiny maszynowe dużego kalibru, rzucają granatami, są ranni _.

Jak dodał, 15 km w stronę Krasnoarmijska jest ukraiński posterunek z czterema transporterami opancerzonymi. _ Nie możemy podejść do swoich towarzyszy, bo strzelają snajperzy. Wszystkie moje prośby do dowództwa sił zbrojnych o przysłanie posiłków pozostały bez odpowiedzi. Dziewięciu rannych przewieziono do szpitala _ - napisał rano na Facebooku dowódca.

Czytaj więcej w Money.pl
"Putin stracił kontrolę nad wydarzeniami" Dalsze sankcje UE wobec Rosji mogą być na rękę tamtejszym nacjonalistom - ocenia Michaił Chodorkowski.
Ławrow znów mówi o wojnie domowej - Rozwiązanie kryzysu musi uwzględniać interesy wszystkich regionów tego kraju - przestrzega szef rosyjskiej dyplomacji.
Na Ukrainie jest wojna. Jesteśmy przygotowani _ Jeśli jest używany ciężki sprzęt i jeśli są używane systemy przeciwlotnicze, jeśli mamy do czynienia z walkami na ulicach, to to jest wojna _ - powiedział minister spraw wewnętrznych i administracji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)