Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukraine. Walki na wschodzie kraju

0
Podziel się:

Separatyści próbowali przerwać kordon ukraińskich wojsk, które od początku miesiąca kontrolują miasto Krasny Liman.

Wojna na Ukraine. Walki na wschodzie kraju
(PAP/EPA)
bESULazp

Na wschodzie Ukrainy, w pobliżu miasta Krasny Liman, trwa zacięta walka ukraińskich sił z prorosyjskimi separatystami. Starcia rozpoczęły się tuż przed świtem.

Według źródeł, separatyści próbowali przerwać kordon ukraińskich wojsk, które od początku miesiąca kontrolują miasto Krasny Liman.

Z kolei ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk twierdzi, że walki rozpoczęły się, gdy separatyści odmówili wykonania ultimatum władz w Kijowie. Rozrzucono wcześniej ulotki wzywające do złożenia broni w zamian za amnestię w stosunku do tych, którzy nie popełnili ciężkich przestępstw.

bESULazr

Nieoficjalne źródła w armii twierdzą, że jest to największa batalia od czasu rozpoczęcia konfliktu, w którą zaangażowane są - z dwóch stron - czołgi i transportery opancerzone. Bierze w niej udział nawet 4 tysiące wspieranych przez Rosję dostawami broni separatystów.

- _ Będą 4 tysiące trumien _ - wieszczy rzecznik ukraińskiej armii, Władysław Selezniow. Do zbrojnych starć dochodzi na Wschodzie codziennie. Wczoraj żołnierze ostrzelali kolumnę bojowników pod Słowiańskiem.

Czytaj więcej w Money.pl
_ Najpierw pieniądze, potem rozmowy! _ W poniedziałek Moskwa wstrzymała dostawy gazu dla Ukrainy, czekając na spłatę 4,5 miliarda dolarów długu.
Separatyści przekazali ciała zabitych Nie wiadomo, co separatyści otrzymali w zamian za wydanie ciał. Na czas operacji ogłoszono krótkie zawieszenie broni.
Biden grozi Rosji. _ USA nałożą większe koszty _ USA wspólnie z sojusznikami postarają się _ nałożyć większe koszty _ na Rosję.
bESULazS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)