Notowania

meksyk
07.12.2012 00:14

Wojna gangów w Meksyku się nasila

Policja natrafiła na zmasakrowane zwłoki 13 osób w dwóch porzuconych samochodach, w położonym na północy Meksyku stanie Tamaulipas.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Policja natrafiła na zmasakrowane zwłoki 13 osób w dwóch porzuconych samochodach, w położonym na północy Meksyku stanie Tamaulipas.

Zwłoki znaleziono w miastach El Mante i Soto la Marina. W pierwszym przypadku przy ciałach ofiar znaleziono list z pogróżkami od kartelu narkotykowego Gulf. W drugim - kartkę informującą, że zamordowani to członkowie tego gangu.

Zdaniem policji, były to ofiary porachunków między konkurencyjnymi gangami Gulf i Zetas, które walczą o wpływy i kontrolę nad szlakami przerzutu narkotyków do USA w stanach Coahuila, Nuevo Leon i Tamaulipas.

Członkowie gangu Zetas byli niegdyś zabójcami wykonującymi _ brudną robotę _ dla kartelu Gulf. Jednak w 2010 r. doszło do rozdziału, który zapoczątkował krwawą wojnę. W południowej części stanu Coahuila Zetas walczą też z gangiem narkotykowym Sinaloa.

Bandyckie porachunki gangów kosztowały już tysiące ofiar śmiertelnych

Czytaj więcej w Money.pl
24 ofiary krwawych porachunków. Makabra Zwłoki co najmniej 24 osób znaleziono w Acapulco w stanie Guerrero w południowo-zachodnim Meksyku.
"Wstrząsająca zbrodnia". ONZ ostrzega Gdyby syryjski prezydent Baszar el-Asad użył broni chemicznej przeciwko opozycji, "byłaby to wstrząsająca zbrodnia" - ostrzegł sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.
Władze przywróciły internet. Działają telefony O przerwanie łączności reżim i powstańcy obwiniali się nawzajem.
Tagi: meksyk, gang, wojna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz