Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna domowa w syrii
25.04.2013 19:23

Wojna domowa w Syrii. Reżim użył broni chemicznej?

Informacje wywiadu przedstawiono kongresmanom. Przedstawiciel Białego Domu Michael Rodriguez zastrzegł jednak, że informacje te nie są wystarczające, aby podjąć decyzję o interwencji w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Amerykański sekretarz stanu oskarża Syrię o użycie broni chemicznej. John Kerry powiedział, że syryjskie siły rządowe dokonały dwóch ataków chemicznych.

Rzeczniczka Rady Bezpieczeństwa Narodowego Caitlin Hayden powiedziała wcześniej, że amerykański wywiad z dużą dozą prawdopodobieństwa ustalił, iż syryjski reżim użył na małą skalę broni chemicznej przeciwko powstańcom. Prawdopodobnie użyto sarinu, ale sprawa wymaga dalszych ustaleń. Hayden nie podała szczegółów.

Informacje wywiadu przedstawiono kongresmanom. Przedstawiciel Białego Domu Michael Rodriguez zastrzegł jednak, że informacje te nie są wystarczające, aby podjąć decyzję o interwencji w Syrii. Amerykańskie władze twierdziły wcześniej, że użycie broni chemicznej będzie _ czerwoną linią _, po przekroczeniu której interwencja stanie się możliwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Zniszczyli bezcenny, tysiącletni zabytek Minaret meczetu w Aleppo runął podczas walk między syryjskimi powstańcami a siłami wiernymi prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.
Wojna w Syrii. Co z porwanymi biskupami? Los dwóch prawosławnych duchownych, porwanych w pobliżu Aleppo na północy Syrii, pozostaje nieznany - podaje BBC.
Kerry mówi o broni chemicznej w Syrii Sekretarz stanu USA ujawnił, czego dowiedział się od premiera Izraela.
Tagi: wojna domowa w syrii, broń chemiczna, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz