Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna domowa w Syrii. Porwano ojca wiceszfa MSZ

0
Podziel się:

Uzbrojeni mężczyźni porwali ojca Fajsala Mokdada we wsi Gossom, leżącej w prowincji Dara na południu kraju.

Wojna domowa w Syrii. Porwano ojca wiceszfa MSZ
(upyernoz/CC/Flickr)

Ojciec syryjskiego wiceministra spraw zagranicznych został uprowadzony przez uzbrojonych napastników. Była to odpowiedź na zatrzymanie przez reżim w Damaszku członka rodziny jednego z nich - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

- _ Uzbrojeni mężczyźni porwali ojca Fajsala Mokdada we wsi Gossom, leżącej w prowincji Dara _ na południu kraju - powiedział szef Obserwatorium Rami Abdel Rahman. - _ To odwet za zatrzymanie przez siły reżimu krewnego jednego z napastników _ - dodał. Powiedział też, że trwają negocjacje mające na celu uwolnienie 80-latka.

Według biura Mokdada do porwania doszło dzisiaj. Mokdad należy do najwyższych rangą przedstawicieli władz w Damaszku i jest jednym z głównych _ głosów _ reżimu prezydenta Baszara el-Asada.

Według Obserwatorium w wyniku krwawego konfliktu wewnętrznego w ciągu ponad dwóch lat w Syrii zginęły co najmniej 94 tysiące osób, głównie cywilów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosja dostarcza im zakazaną broń? Przedstawiciel USA powiedział dzisiaj, że rosyjskie pociski przeciwokrętowe Jachont zostały przekazane Syrii, mimo apeli USA, by Rosja przestała zaopatrywać Damaszek w broń.
Zakaz lotów nad Syrią? Musi zdecydować... O ewentualnym zakazie lotów nad Syrią powinna zadecydować Rada Bezpieczeństwa ONZ - oświadczył dzisiaj w Waszyngtonie premier Turcji Recep Tayyip Erdogan.
Prezydent Turcji ruga mocarstwa Prezydent Turcji zarzucił wspólnocie międzynarodowej, że od samego początku w reakcji na konflikt w Syrii ograniczała się do retoryki.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)