Notowania

wojna domowa w syrii
20.09.2013 19:11

Wojna domowa w Syrii. Francja i Iran będą debatować?

Takie spotkanie było nie do pomyślenia jeszcze rok temu, gdy prezydentem Iranu był ultrakonserwatywny Mahmud Ahmadineżad.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Webstern Socialiste/CC BY-NC 2.0/Flickr)
prezydent Francji Francois Hollande

Prezydent Francji Francois Hollande spotka się z nowym prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim we wtorek w Nowym Jorku na marginesie Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych - powiadomiła dziś kancelaria francuskiego prezydenta.

Pragnące zachować anonimowość źródła w otoczeniu prezydenta Francji oświadczyły, że spotkanie to umożliwi bezpośrednie rozmowy na temat Syrii.

_ - Pragniemy, by Iran zaangażował się jak inni w poszukiwanie rzeczywistej transformacji politycznej w Syrii _ - utrzymują źródła.

Agencje zwracają uwagę, że takie spotkanie było nie do pomyślenia rok temu, gdy prezydentem Iranu był ultrakonserwatywny poprzednik Rowhaniego Mahmud Ahmadineżad.

Iran, jak przypomina agencja Associated Press, jest sojusznikiem prezydenta Syrii Baszara el-Asada, który zwalcza rebelię od dwu i pół roku, a Francja popiera syryjską opozycję.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja ostro o syryjskiej broni chemicznej Francuski minister spraw zagranicznych Laurent Fabius uważa kryzys w Syrii i program atomowy Iranu za "największe zagrożenia dla pokoju"
Iran wyciąga rękę do "wielkiego szatana" Teheran proponuje mediacje w sprawie Syrii. Dojdzie do historycznego spotkania Baracka Obamy z prezydentem Hasanem Rowhanim?
To otwiera możliwość dialogu USA-Iran Jednak takie rozmowy od obu stron wymagałyby ustępstw.
Tagi: wojna domowa w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz