Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna domowa w syrii
25.10.2013 22:02

Wojna domowa w Syrii. 40 zabitych w zamachu koło Damaszku

Wśród ofiar śmiertelnych jest troje dzieci. Miasto Suk Wadi Barada jest kontrolowane przez syryjskich rebeliantów, którzy od marca 2011 r. walczą z reżimem prezydenta Baszara el-Asada.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

40 osób poniosło śmierć i kilkadziesiąt zostało rannych w eksplozji samochodu pułapki w pobliżu meczetu w mieście Suk Wadi Barada, około 40 km na północny zachód od stolicy Syrii Damaszku - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Aktualizacja 23:51

Wśród ofiar śmiertelnych jest troje dzieci. Miasto Suk Wadi Barada jest kontrolowane przez syryjskich rebeliantów, którzy od marca 2011 r. walczą z reżimem prezydenta Baszara el-Asada. Jednak siły rządowe lojalne wobec Asada stacjonują w pobliżu miasta.

Ponadto w rejonie Damaszku, około 30 km na wschód od stolicy, co najmniej 24 rebeliantów, w tym cudzoziemców, zostało zabitych w starciach z siłami reżimowymi - poinformowało Syryjskie Obserwatorium. Oficjalna agencja Sana pisze o 40 zabitych terrorystach. Żadne ze źródeł nie precyzuje, kiedy dokładnie doszło do tych starć.

Od początku konfliktu w Syrii zginęło ponad 115 tys. ludzi, a miliony musiały uciekać ze swoich domów.

Czytaj więcej w Money.pl
Syria i bez broni chemicznej ma groźny arsenał Użycie bomby próżniowej, kiedy uwaga międzynarodowej społeczności skupia się na likwidacji broni chemicznej, pokazuje trudności, przed jakimi stoją rebelianci i ich zachodni sojusznicy.
Zacięte walki na przedmieściach Damaszku W wybuchu i podjętej po nim wymianie ognia zginęło ponad 30 ludzi po obu stronach - poinformowało opozycyjne Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
Dobre wieści z Syrii. Chodzi o zakładników Rebelianci zwolnili trzech z sześciu uprowadzanych dzień wcześniej w Syrii pracowników MKCK oraz wolontariusza syryjskiego Czerwonego Półksiężyca.
Tagi: wojna domowa w syrii, wybuch, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz