Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

"Wojna domowa na Ukrainie przechodzi w ludobójstwo"

Szef administracji prezydenta FR zauważył, że wbrew zapowiedziom prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki nie utworzono żadnych korytarzy humanitarnych dla cywilów pragnących opuścić strefę działań wojennych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(RuED/CC BY-SA 3.0/wikimedia commons)

Szef administracji prezydenta Rosji Siergiej Iwanow ocenił wydarzenia na Ukrainie jako _ wojnę domową przechodzącą w ludobójstwo na własnym narodzie _, a sytuację z ukraińskimi uchodźcami na południu Rosji jako _ katastrofę humanitarną _.

Oceny te Iwanow sformułował podczas wizyty w obwodzie rostowskim, który graniczy z ogarniętymi działaniami wojennymi ukraińskimi obwodami donieckim i ługańskim. Szef kremlowskiej administracji spotkał się tam z ukraińskimi uchodźcami i wolontariuszami pomagającymi obywatelom Ukrainy.

Według rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych od początku konfliktu na wschodniej Ukrainie na terytorium Federacji Rosyjskiej schroniło się 18,9 tys. mieszkańców tych regionów. Ponad połowa uchodźców - około 10 tys. - zatrzymała się u bliskich i znajomych. W punktach dla uchodźców przebywa 8,8 tys. osób, w tym 4,5 tys. dzieci.

Iwanow zadeklarował, że władze federalne i regionalne będą pomagać uchodźcom. _ - Są to niewinni ludzie, jest to bratni naród, są to nasi ludzie. Będziemy robić dla nich wszystko, czego sobie zażyczą. Wariantów jest wiele - status uchodźcy, prawo do tymczasowego pobytu i obywatelstwo _ - oświadczył.

Szef administracji prezydenta FR zauważył, że wbrew zapowiedziom prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki nie utworzono żadnych korytarzy humanitarnych dla cywilów pragnących opuścić strefę działań wojennych.

_ - Ludzie uciekają jak kto może. Drogi są ostrzeliwane. Ludzi chce się stamtąd wyprzeć, a potem ustanowić swoją władzę _ - oznajmił Iwanow.

Czytaj więcej w Money.pl
Poroszenko zapowiada plan pokojowy Prezydent Ukrainy oświadczył, że zamierza osobiście w imieniu Ukrainy podpisać handlową część umowy o stowarzyszeniu z UE, co ma nastąpić 27 czerwca w Brukseli.
Chcą zablokować budowę South Streamu Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk, przedstawiając projekt zmian prawnych, które pozwolą na zaangażowanie inwestorów z UE i USA w modernizację ukraińskiej sieci przesyłu gazu.
Rosja wysłała nowe wojska na granicę Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen poinformował, że na granicy z Ukrainą Rosjanie zgromadzili kilka tysięcy żołnierzy.
Tagi: wojna na ukrainie, ludobójstwo, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz