Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna z terroryzmem. Anglicy zaostrzają prawo

0
Podziel się:

- Nie staliśmy przed tak wielkim zagrożeniem od czasu zamachów 11 listopada 2001 roku - mówi szefowa brytyjskiego MSW.

Wojna z terroryzmem. Anglicy zaostrzają prawo
(PAP/EPA)
bETotbNh

Wielka Brytania stoi obecnie w obliczu większego zagrożenia terroryzmem niż kiedykolwiek wcześniej od 11 września 2001 roku - daty pamiętnych zamachów w USA - poinformowała dziś szefowa brytyjskiego MSW Theresa May (na zdjęciu).

Zapowiedziała, że pojutrze rząd przedstawi w parlamencie nowe zasady walki z różnymi zagrożeniami terroryzmem, zwłaszcza ze strony Brytyjczyków powracających do kraju po walkach w Syrii i Iraku u boku dżihadystów.

_ - Gdy służby bezpieczeństwa i wywiadu mówią nam, że zagrożenie, przed jakim stoimy obecnie jest większe, niż kiedykolwiek przed 11 września lub po tej dacie, musimy na to zareagować _ - powiedziała w Londynie minister spraw wewnętrznych.

bETotbNj

Ujawniając nowy projekt ustawy antyterrorystycznej, która pojutrze trafi do parlamentu, minister May powiedziała, że chodzi o walkę na wielu frontach. Wyraziła nadzieję na szybkie uchwalenie ustawy.

Minister przypomniała, że od roku 2005, gdy 52 osoby zginęły w zamachach bombowych, jakich w Londynie dokonali czterej młodzi Brytyjczycy islamiści, udało się udaremnić ok. 40 terrorystycznych spisków.

Pod koniec sierpnia Wielka Brytania podniosła stopień zagrożenia terrorystycznego do poziomu drugiego w pięciostopniowej skali ze względu na możliwe zamachy dżihadystów z organizacji Państwa Islamskiego. Drugi stopień oznacza wysokie prawdopodobieństwo ataku, choć bez informacji wywiadowczych wskazujących na jego bezpośrednią bliskość.

Czytaj więcej w Money.pl
Akcja antyterrorystyczna w Londynie Pod koniec sierpnia Wielka Brytania podniosła stopień zagrożenia terrorystycznego.
Terroryści w Wielkiej Brytanii? 9 osób... Policjanci przeszukali mieszkania i biura w stolicy.
Wybuch w luksusowym hotelu w Wlk. Brytanii Ewakuowano wszystkich gości i personel.
bETotbNK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)