Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna z Państwem Islamskim. USA zniszczyły zbrojny konwój dżihadystów

0
Podziel się:

Niewykluczone, że w miejscu bombardowania znajdował się główny przywódca organizacji Abu Bakr al-Bagdadi.

Wojna z Państwem Islamskim. USA zniszczyły zbrojny konwój dżihadystów
(U.S. Air Force photo/Staff Sgt. Samuel Rogers/PD/wikimedia)
bESOdJeJ

Do ataku doszło w pobliżu miasta Mosul na północy Iraku - podaje Reuters; jednak według AFP siły amerykańskie ostrzelały też miejsce, gdzie zebrali się przywódcy IS.

Rzecznicy sił zbrojnych USA ani źródła irackie nie potwierdziły czy w zebraniu tym uczestniczył główny przywódca organizacji Abu Bakr al-Bagdadi.

Ryder powiedział, że armia miała powody, by sądzić, że przejazd konwoju miał związek z zebraniem przywódców Państwa Islamskiego - podaje Reuters.

bESOdJeL

Ani władze irackie, ani służby prasowe Pentagonu nie potwierdziły też jak dotąd doniesień irackich mediów, według których al-Bagdadi został ranny lub zginął.

Al-Bagdadi ni tylko przewodzi dżihadystom, ale ogłosił się też kalifem Państwa Islamskiego. Nie wiadomo też jeszcze, czy ofiarą ostrzału padli inni ważni przywódcy zbrojnej organizacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielka Brytania wyśle instruktorów do Iraku Informując o wysłaniu do Iraku większej liczby instruktorów minister obrony zastrzegł, że Wielka Brytania nie zamierza rozlokowywać w tym kraju oddziałów bojowych.
Państwo Islamskie. Coraz więcej chętnych do walk W Syrii może przebywać ponad 16 tysięcy muzułmanów z innych krajów, walczących o zaprowadzenie tam islamskich porządków.
bESOdJfm
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)