Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Afganistanie. 28 ofiar ostrzelania uczestników wesela rakietami

0
Podziel się:

Do masakry doszło w prowincji Helmand na południu Afganistanu.

Wojna w Afganistanie. 28 ofiar ostrzelania uczestników wesela rakietami
(Kate Holt/eyevine/EAST NEWS)

Ofiarami są przede wszystkim kobiety i dzieci. Do tragedii doszło w prowincji Helmand na południu Afganistanu - poinformował zastępca prowincjonalnego komendanta policji Bacza Gull.

Według niego wczoraj wieczorem wystrzelone najprawdopodobniej przez wojsko rakiety eksplodowały przed domem w okręgu Sangin, gdzie goście weselni oczekiwali na przyjazd panny młodej.

Policja prowadzi dochodzenie by ustalić, czy dwie pobliskie placówki wojskowe były wtedy zaangażowane w walkę z talibami, czy też rakiety odpalono samowolnie. Gull dodał, że w ostrzale poza zabitymi zostało rannych 51 innych osób.

Okręg Sangin, który leży w będącej regionem produkcji opium dolinie rzeki Helmand, był przez ubiegłe półrocze sceną walk afgańskich sił rządowych z talibami.

Czytaj więcej w Money.pl
NATO rozpoczyna nową misję w Afganistanie W skład nowej misji "Resolute Support" wchodzą również Polacy.
Po trzynastu latach Francuzi wycofują wojska Po 13 latach ostatni francuski kontyngent zakończył misję.
Misja w Afganistanie to klęska i rozczarowanie Zbrojna interwencja Zachodu w Afganistanie łącznie kosztowała życie 3,5 tys. zachodnich żołnierzy.
Więźniowie z Guantanamo wracają do domu To oznaka zaufania Waszyngtonu do nowego afgańskiego prezydenta Aszrafa Ghaniego - pisze AP.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)