Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
27.10.2014 09:33

Wojna na Ukrainie. Szturm donieckiego lotniska

W Doniecku odbywają ćwiczenia separatystów. Ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk informuje o próbach szturmu donieckiego lotniska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Wczoraj wieczorem bojówkarze kilkakrotnie ostrzelali ukraińskie pozycje pod Nikiszynem koło Debalcewa. Po stronie ukraińskiej nie ma strat. Noc na Wschodzie Ukrainy minęła spokojnie. Bojownicy szykują się na atak na lotnisko.

Jak informuje centrum prasowe operacji antyterrorystycznej, do incydentu doszło także w obwodzie ługańskim. Mina eksplodowała tam pod wojskowym autem służącym do ich usuwania.

Nikt nie ucierpiał. Samochód towarzyszył ciężarówkom wiozącym wodę i produkty spożywcze na atakowany przez rosyjskich najemników posterunek w miejscowości Smiłe.

Tymczasem ekspert wojskowy Dmytro Tymczuk informuje też o próbach szturmu donieckiego lotniska. W tamtejszych okolicach ukraińscy wojskowi zauważają aktywizację zwiadowców, w tym oddziałów specjalnych rosyjskiego wywiadu wojskowego.

W Doniecku odbywają ćwiczenia separatystów, którzy obawiają się ataku ukraińskiej armii po wczorajszych wyborach parlamentarnych. Z kolei w ukraińskiej stolicy coraz częściej pojawiają się informacje o przygotowywanych atakach bojowników, w tym na donieckie lotnisko.

Czytaj więcej w Money.pl
Krwawe walki w Doniecku. Sprzeczne dane o liczbie ofiar 50, 100, a nawet 200 osób mogło zginąć w wyniku rządowej operacji antyterrorystycznej. Urwał się kontakt z zewnętrznymi obserwatorami.
Ponad 800 tysięcy osób opuściło domy Pomoc humanitarna jest szczególnie potrzebna w regionach Doniecka i Charkowa.
Tagi: wojna na ukrainie, donieck, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz