Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Separatyści w Donbasie 10 razy otworzyli ogień

0
Podziel się:

W ostrzałach używano broni strzeleckiej, miotaczy granatów, moździerzy, a także wyrzutni grad.

Wojna na Ukrainie. Separatyści w Donbasie 10 razy otworzyli ogień
(PAP/EPA)

Sytuacja w Donbasie nie zmieniła się zasadniczo ostatniej nocy. Prorosyjscy separatyści dziesięciokrotnie ostrzeliwali pozycje ukraińskie - informuje w dzisiejszym komunikacie prasowym sztab ukraińskiej operacji antyterrorystycznej.

[Aktualizacja godzina 13:30]

W ostrzałach używano broni strzeleckiej, miotaczy granatów, moździerzy, a także wyrzutni grad. Celem ostrzału były pozycje sił ukraińskich znajdujące się za linią przerwania ognia.

Ostrzeliwano między innymi już kolejny dzień z rzędu port lotniczy w Doniecku oraz jego okolice. Wieczorem doszło także do ostrzału pozycji ukraińskich w rejonie Mariupola. Miasto to znajduje się pod kontrolą wojsk Ukrainy, ale w niedalekim jego sąsiedztwie stacjonują siły separatystów oraz - jak podają ukraińskie źródła wojskowe - także pododdziały regularnej armii rosyjskiej.

Ze względu na strategiczne znaczenie miasta, do jego ochrony skierowano część wypróbowanych sił, broniących donieckiego lotniska. To tak zwane _ cyborgi _, jak nazwał ich wróg. Określenie to przyjęło się na całej Ukrainie, jako pozytywna nazwa pododdziału bohaterskich obrońców portu lotniczego w Doniecku.

Tymczasem z okupowanych przez prorosyjskich separatystów terytoriów Donbasu dochodzą informacje o wewnętrznych konfliktach, porachunkach i strzelaninach, do których dochodzi pomiędzy bojownikami. Wiadomości te potwierdził na briefingu w Kijowie Wołodymyr Polewoj z centrum informacyjnego Narodowej Rady Bezpieczeństwa i Obrony.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina: Przybyło 300 rosyjskich żołnierzy Według ukraińskiego centrum prasowego operacji antyterrorystycznej, liczba incydentów w ciągu ostatniej doby wzrosła.
Separatyści jedenaście razy ostrzelali Ukraińców Używali broni strzeleckiej oraz moździerzy. Poinformował o tym na briefingu w Kijowie kapitan Leonid Matjuchin ze sztabu operacji antyterrorystycznej.
Niemcy liczą na nowe rozdanie w sprawie Ukrainy - _ Jest szansa na przezwyciężenie kryzysu _ - mówi szef niemieckiego MSZ. Mimo to Berlin nie potwierdza nawet obecności na spotkaniu z prezydentem Ukrainy 15 stycznia.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)