Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Rosjanie wożą mobilne krematoria?

0
Podziel się:

Każde z nich jest w stanie spalić dziennie od 8 do 10 ciał.

Wojna na Ukrainie. Rosjanie wożą mobilne krematoria?
(Ukrafoto/East News)
bEJbIlMB

Rosjanie przywieźli na Wschód Ukrainy mobilne krematoria. Taką informację przekazała Służba Bezpieczeństwa tego kraju.

Jej szef Walentyn Nalywajczenko powiedział, że od 20 do 23 stycznia Rosjanie przywieźli 7 krematoriów zamontowanych na ciężarówkach Kamaz. Każde z nich jest w stanie spalić dziennie od 8 do 10 ciał. Wcześniej podobne urządzenia widziano przy granicy rosyjsko - ukraińskiej w obwodzie rostowskim.

Walentyn Nalywajczenko podkreśla, że w przeciwieństwie do strony rosyjskiej, Ukraińcy traktują z godnością ciała zabitych w walkach Rosjan. - _ Uważamy, że trzeba postępować humanitarnie i zwracać ciała bliskim wraz z dokumentami i osobistymi rzeczami _ - zaznaczył szef SBU.

bEJbIlMD

Na Wschodzie Ukrainy obywatele Rosji walczą jako ochotnicy, najemnicy oraz jako kadrowi rosyjscy wojskowi. Moskwa zaprzecza jakoby ci ostatni byli obecni w Zagłębiu Donieckim. Władze w Kijowie wielokrotnie pokazywały jednak dowody na obecność rosyjskich żołnierzy na Wschodzie, a także na to, że Rosja dostarcza separatystom sprzęt wojskowy. Według ukraińskich władz, sobotni ostrzał Mariupola, w którym zginęło 31 cywilów, był przeprowadzony przy współudziale rosyjskich żołnierzy.

Czytaj więcej w Money.pl
Twarde stanowisko Schetyny wobec Rosji Obecnie Rosja objęta jest sankcjami gospodarczymi obejmującymi ograniczenia w dostępie do kapitału, zaawansowanych technologii stosowanych w przemyśle naftowym, sprzętu podwójnego zastosowania oraz embargo na broń.
"Rosja chce zająć więcej terytorium Ukrainy" _ Cele są nowe, ale końcowe zamierzenie Rosji pozostaje to samo _.
Ukraina uzna Rosję za państwo-agresora - _ Prócz tego parlament zwróci się do państw sojuszniczych o zaoferowanie Ukrainie pomocy w postaci sprzętu obronnego _ - oświadczył przedstawiciel frakcji Samopomoc.
bEJbIlNe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)