Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Poroszenko: Zawieszenie broni stało się faktem

0
Podziel się:

Prezydent Ukrainy powiedział, że w ciągu ostatnich 24 godzin po raz pierwszy od miesięcy nie zginął i nie został ranny żaden ukraiński żołnierz.

Wojna na Ukrainie. Poroszenko: Zawieszenie broni stało się faktem
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych/Flickr)

Prezydent Ukrainy powiedział podczas wizyty w Australii, że w ciągu ostatnich 24 godzin po raz pierwszy od miesięcy nie zginął i nie został ranny żaden ukraiński żołnierz.

_ Mam pozytywne informacje. Dzisiaj mija pierwsza od siedmiu miesięcy doba, podczas której mamy na Ukrainie prawdziwe zawieszenie broni _ - powiedział Poroszenko. _ Nie możecie sobie wyobrazić, jak to dla mnie ważne - po raz pierwszy nie dostaję wiadomości, że w nocy zginął lub został ranny ukraiński żołnierz _ - dodał.

Zawieszenie broni na wschodzie Ukrainy między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami obowiązuje od wtorku rano. W kolejnych dniach rozejm był poważnie naruszany. W czwartek armia ukraińska poinformowała, że w ciągu doby trzech żołnierzy zostało zabitych, a ośmiu rannych. Od tego czasu jednak - jak wskazał Poroszenko - nie było ani zabitych, ani rannych. _ Jednak wszystko nadal jest tak kruche _ - zastrzegł ukraiński prezydent.

W środę przedstawiciel Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy, Andrij Łysenko powiedział, że spadła liczba _ prowokacyjnych ostrzałów _ ze strony separatystów. Zapewnił, że siły rządowe wypełniają swoje zobowiązania _ wzorcowo _ i że nadal będą przestrzegały zawieszenia broni.

Czytaj więcej w Money.pl
Separatyści nie chcą mediacji. Co dalej? Według danych ONZ, w konflikcie między armią ukraińską a prorosyjskimi separatystami zginęły od kwietnia br. ponad 4 tys. ludzi.
Strzały na Ukrainie. Nieudana próba dywersji Według ukraińskich wojskowych, najtrudniejsza sytuacja jest w obwodzie ługańskim, w okolicach elektrociepłowni w miejscowości Szczastia. Bojówkarze atakowali także lotnisko w Doniecku.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)