Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. MSZ ostrzega przed pobytem na tych obszarach

0
Podziel się:

Chodzi przede wszystkim o obwody doniecki i ługański, a także półwysep krymski.

W Doniecku wojna dotyka także cywili
W Doniecku wojna dotyka także cywili (PAP/EPA)

Ministerstwo Spraw Zagranicznych ponownie wzywa Polaków do opuszczenia obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy i wstrzymania się od podróży na ich teren. Powodem jest niesłabnące napięcie w tamtym rejonie.

Polski MSZ podtrzymuje również wcześniejsze apele o unikanie podróży do obwodów charkowskiego, dniepropietrowskiego i zaporoskiego, jeżeli nie są one konieczne. Osoby już przebywające w tych regionach powinny zachować szczególną ostrożność.

_ Ze względu na aneksję Półwyspu Krymskiego (Autonomiczna Republika Krymu, miasto Sewastopol) oraz wynikający z tego faktu brak możliwości zapewnienia obywatelom polskim opieki konsularnej na tym obszarze, w mocy pozostaje również zalecenie jego natychmiastowego opuszczenia z 2 grudnia zeszłego roku _ - napisano w komunikacie na stronach MSZ.

Resort spraw zagranicznych ostrzega też, że osoby decydując się na odbycie podróży ze względów służbowych, wbrew zaleceniu MSZ (np. dziennikarze, pracownicy organizacji humanitarnych lub międzynarodowych, wolontariusze, biznesmeni) powinny zachować wzmożoną ostrożność, bezwzględnie stosować się do poleceń miejscowych służb porządkowych (np. poddania się kontroli osobistej na posterunkach wojskowych lub policyjnych, zakazu przejazdu określoną drogą etc.) oraz śledzić najnowsze komunikaty o stanie bezpieczeństwa publikowane przez władze miejscowe.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przypomina i apeluje o korzystanie z możliwości zgłoszenia swojego pobytu za granicą w systemie Odyseusz.

Czytaj więcej w Money.pl
Ukraina: Separatyści ostrzelali... separatystów W wymianie ognia między rywalizującymi ze sobą ugrupowaniami bojowników zginął lider jednej z grup.
Putin okarża Kijów o przedłużającą się wojnę - _ Niestety oficjalne władze kijowskie nie chcą rozwiązania środkami politycznymi _ - uważa prezydent Rosji.
Tusk o Ukrainie: Koniec złudzeń Szef Rady Europejskiej rozmawiał z prezydentem Ukrainy o tym, co może zrobić wspólnota międzynarodowa w obliczu nasilenia przemocy na wschodzie Ukrainy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)