Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna na ukrainie
11.01.2015 11:58

Wojna na Ukrainie. Jak można dostać się do Donbasu?

Komunikacja autobusowa nadal łączy miasta ukraińskie z terenami zajętymi przez prorosyjskich rebeliantów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leonid Andronov/wikimedia (CC BY 3.0))

Komunikacja autobusowa ze strefą okupowaną przez prorosyjskich rebeliantów w Donbasie na Ukrainie jest utrzymywana. Kilka dni temu władze transportowe Ukrainy rekomendowały ze względów bezpieczeństwa ograniczenie lub wstrzymanie kursowania autobusów.

Komunikacja autobusowa nadal łączy miasta ukraińskie z terenami zajętymi przez prorosyjskich rebeliantów. Ze względu jednak na wprowadzanie siedmiu korytarzy komunikacyjnych łączących obszary znajdujące się pod kontrolą separatystów z resztą Ukrainy, zmieniły się nieco trasy, którymi jeżdżą autobusy.

Rzecznik ukraińskiej operacji antyterrorystycznej pułkownik Andryi Łysenko potwierdził na briefingu w Kijowie, że ludność cywilna może korzystać z tych połączeń. _ - Jeżeli obywatel przestrzega wszystkich zasad, które obowiązują na terytorium Ukrainy, to takich ludzi nikt nie zatrzymuje i mogą oni spokojnie przejechać _ - powiedział.

Jednocześnie ukraińskie służby bezpieczeństwa każdego niemal dnia informują o zatrzymywaniu ludzi, którzy próbują przerzucić broń lub amunicję na terytorium kontrolowane przez siły ukraińskie z obszarów okupowanych. Władze ukraińskie prowadzą kontrole na trasach wyjazdowych ze strefy okupowanej, by udaremnić przerzut dywersantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Rozmowa Putin-Merkel-Poroszenko. Efekt? Służba prasowa prezydenta Ukrainy podała, że w rozmowie telefonicznej z kanclerz Niemiec Petro Poroszenko wyraził zaniepokojenie nasileniem się starć na wschodzie Ukrainy.
Trwa ewakuacja Polaków z Donbasu Ewakuowani będą mieli pół roku na wybór, czy chcą zostać w Polsce na stałe, czy powrócić na Ukrainę.
Gorsza sytuacja w Donbasie. Nie ma rozejmu Z opublikowanego w przeddzień raportu wynika, że w dniach 4-5 stycznia odnotowano 69 przypadków naruszenia rozejmu.
Tagi: wojna na ukrainie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz