Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna na Ukrainie. Ewakuacja Polaków z Donbasu

0
Podziel się:

Wiadomo tylko, że autobusy zmierzają do Charkowa.

Wojna na Ukrainie. Ewakuacja Polaków z Donbasu
(Vladimir Yaitskiy/CC BY-SA 2.0/Flickr)
bELajLaZ

Według informacji docierających z Donbasu rozpoczęła się ewakuacja osób pochodzenia polskiego ze strefy zajętej przez prorosyjskich rebeliantów. Ewakuacją miało być objętych około 200 osób.

Ostateczna liczba osób polskiego pochodzenia, które zdecydowały się opuścić Donbas zostanie podana przez odpowiedzialne za ewakuację służby. Informacje o rozpoczęciu ewakuacji opublikowała _ Ukrańska Prawda _.

Ewakuowane osoby pochodzenia polskiego, które zdecydowały się na wyjazd mają dotrzeć autobusami do Charkowa. Stamtąd nastąpi dalszy etap operacji ewakuacyjnej. Ewakuowani przemieszczają się czterema autobusami z dwóch miast Donbasu. Dokładny sposób ewakuacji nie jest podawany do publicznej wiadomości ze względów bezpieczeństwa.

bELajLbb

Obywatele ukraińscy, którzy zdecydowali się na wyjazd do Polski musieli bezpiecznie opuścić obszar zajęty przez prorosyjskich rebeliantów, a teraz muszą dotrzeć do Charkowa. Polski MSZ udzieli dalszych informacji po zakończeniu pierwszej fazy ewakuacji.

Czytaj więcej w Money.pl
Znamy termin ewakucji Polaków z Donbasu Z obszaru objętego konfliktem ewakuowane będą osoby polskiego pochodzenia, posiadające Kartę Polaka.
Status specjalny dla Donbasu? Poroszenko... "To próba zwolnienia terrorystów od odpowiedzialności!" - grzmią przeciwnicy pomysłu.
Ukraina musi wcześniej spłacić dług Rosji? Chodzi o 3 miliardy dolarów.
bELajLbC
KOMENTARZE
(0)