Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wniosek o odwołanie Sikorskiego. Polityk się nie boi

0
Podziel się:

Opozycja chce odwołania Sikorskiego w związku z zamieszaniem po jego wypowiedzi dla amerykańskiego portalu Politico.

Wniosek o odwołanie Sikorskiego. Polityk się nie boi
(Ministerstwo Spraw Zagranicznych / Flickr (CC BY-ND 2.0))
bESvoYrp

Uważam, że wniosek jest nieproporcjonalny do rangi wydarzenia - tak o wniosku o swoje odwołanie mówi marszałek Sejmu Radosław Sikorski. Na spotkaniu z dziennikarzami przed rozpoczęciem posiedzenia Sejmu stwierdził, że na temat jego niezręczności powiedziano już wszystko. _ _

_ - Już za nią przepraszałem _ - dodał Radosław Sikorski. Zapewnił, że _ nie boi się weryfikacji i chce rozstrzygnąć sprawę bez zbędnej zwłoki _. Zdaniem marszałka Sejmu, wniosek wynika z tego, że opozycja nie ma pomysłu na kampanię przedwyborczą.

W piątek w Sejmie odbędzie się głosowanie w tej sprawie. PiS proponuje by Radosława Sikorskiego zastąpił były poseł PO Andrzej Smirnow. Opozycja chce odwołania Sikorskiego w związku z zamieszaniem po jego wypowiedzi dla amerykańskiego portalu Politico. W wywiadzie stwierdził, że Władimir Putin proponował Donaldowi Tuskowi rozbiór Ukrainy. Po nagłośnieniu sprawy przez media Radosław Sikorski wycofał się ze swoich słów.

bESvoYrr
Czytaj więcej w Money.pl
Radosław Sikorski rozbija Platformę Również nieoficjalnie politycy PSL przyznają, że nie chcą _ wychodzić przed szereg _, by bronić marszałka.
Sikorski przeżył "chwilę zapomnienia" Premier Ewa Kopacz oceniła, że marszałek Sejmu musi odbudować zaufanie do siebie i ułożyć sobie dobre relacje z mediami.
Sikorski zachowa stanowisko? Kopacz... Poniedziałkowa publikacja amerykańskiego portalu Politico wywołała burzę w Polsce.
bESvoYrS
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)